Jason heräsi saastaisen paskaisesta kämpästään, helvetillisessä krapulassa, pelkät likaiset bokserit väärin päin jalassa. "Ai, Saatana, kuinka kikkeliäni kirveltääkin! Ei olisi pitänyt mennä vetelemään Triniä perseeseen viime yönä, ainakaan ilman ehkäisyä... Noh, sitä se viina teettää." Olisikin ollut pelkkää viinaa, mutta Jason oli mennyt polttelemaan muutaman höpötupakkisätkän ja vetänyt jopa pari viivaa, joita naapurin sutenööri/diileri Mr. Big Daddy oli hänelle tyrkyttänyt. Eikä hän ketään Triniä ollut perseeseen vedellyt, vaan Billyä, eli sinistä Rangeria, he olivat vain olleet niin soseessa, että olivat kuvitelleet ihan muuta, mitä olivat todellisuudessa tehneet, tosin Billy oli homo, joten se ei häntä haitannut. Trini oli itse asiassa viime yönä vetänyt nappeja ja painellut sen jälkeen auton rattiin ja kuollut onnettomuudessa, mutta tätähän eivät muut rangerit vielä tienneet. Eivätkä he liiemmin edes välittäisiä, heidän mielestään Trini oli likainen aasialainen pirihuora, joka kaiken pahan lisäksi oli skientologi.
Jasonin puhelin soi. "Haloo." Hän vastasi kähisevällä viskinpolttamalla äänellään. "Voi vitun juoppo! Oletko taas ryypännyt?!" Sanoi ääni puhelimessa. Kyseinen ääni kuului Zordonille, joka oli ikään kuin Rangereiden pomo tai jotain. "Joo, sori pomo... Pidettiin tässä vähän saunailtaa muitten rangerien kanssa!"
"Noh, kai sen ymmärtää..." Sanoi Zordon ja jatkoi "Olis vähän keikkaa tiedossa... Pitäisi käydä mukiloimassa pari pahista, joudatteko?" Jason suostui ja lupasi herätellä muut rangerit, mikäli heitä oli jäänyt Jasonin kämppään. "Ai, niin muuten... Trini kuulemma kuoli eilen onnettomuudessa."
"Ai, jaa... No huorahan se olikin." Sanoi Jason. "HAHAHAH, niin." Nauroi Zordon. Jason ei löytänyt kämpästään muita kuin umpihomo-Billyn, sinisen rangerin, mutta päätti herättää hänet kuitenkin ja kertoi, että nyt olisi keikka tiedossa.
"On aika olla taas Power Ranger!" Sanoi Jason uhmakkaasti ja he lähtivät Zordonin luo.
Zordon rupesi heti kertomaan tehtävästä. "Voisitteko käydä polttamassa entisen naapurini, Herra Eskelisen talon? Hän on täysi mulkku."
"Jos ette suostu, laitan eiliset gay-sessionne nettiin, jotka kuvasin salaa kämpälläsi. Älkääkä pukeko niitä typeriä Ranger-asuja päällenne, herätätte vain liikaa huomiota."
Poikien oli pakko suostua. Rangerit lähtivät läheiselle Essolle hakemaan bensaa ja pari mäyristä olutta rohkaisuksi. Sitten he menivät Herra Eskelisen talolle ja polttivat sen. Billy kärähti kyseisestä rikoksesta ja joutui vankilaan, jossa hänellä oli ihan kivaa, koska hän sattui olemaan homo.
The End.
Mighty Morphin Power Rangers faninovelli
0
191
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422812Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423542586Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562315- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661289