no onpas salaperäistä, luvattiin ilmoittaa myöhemmin kuka on lauantain tähtiesiintyjä tämän vuoden holjilla..... niinkin suosittu esiintyjä kuin Matti ja Teppo... luoja armahda meitä
Holjat 2011
ihan_just_niin
18689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
stressaa tärkeempiä asioita....................................................................................;;))
Öuksss, luin jostain ett Jenni Vartiainen on tulossa.
Hyvä jos tulee, sitten ei ainakaan tartte sinne mennä. Surkea live-esiintyjä, keikkuu ja sätkyttää joka suuntaan koko ajan kuin olisi kusiaisia housut täynnä.
Seutu-Sanomissa oli juttu että Jenni Vartiainen on pääesiintyjä, muistaakseni perjantaina.
juu ja matti ja teppo ns. yllätysesiintyjät lauantaina :)
Timo Tee Aa. Aurinkokuninkas ja Loman.
Huomennahan ne sitten alkaa...onkos holjille lähtijöitä?
Itse ajattelin mennä joka päivä kun on nuo liputkii tuossa notkumassa :)
Seuralainen / seuralaiset on vaan hukassa.. olisko vapaaehtoisia?
Holjilla tuli käytyä silloin kun sinne vielä raaskittiin ottaa kunnon esiintyjiä kuten Boney M ja Uriah Heep. Nyt ei mokomat Matit ja Töpöt kiinnosta pennin vertaa.
uriah heep oli kyl kova juttu. ja pirun hyvän keikankin heitti,ei minkäänlaista ylimielisyyttä!!
http://www.holjat.net/DowebEasyCMS/?Page=Esiintyjat
Voi jestas. Katoin just että lauantaina on esiintymässä Tommi Läntine ja Mustat Enkelit. Kyllä nyt tuli todellinen riman alitus järjestäjiltä. Kuka niitä nyt viittii kattoon mennä ja vielä maksaa siitä. On sitten otettu esiintyjiksi mitä halvalla on saatu. Eikö nyt sen kerran kun tollasen tapahtuman kerran pistää pystyyn vois hankkia kunnon tähtiä esiintyyn eikä tollasta museokamaa.
Se on ihan sama mikä, kuka tai ketä siellä lauantaina esiintyy. Torille raahautuu se sama määrä nykyisiä ja entisiä Forssalaisia keskenään dokaamaan ja harvaa jaksaa kiinnostaa mikä siellä lavalla heiluu. Fiksu liike järjestäjiltä maksimoida voitot näin!
Joillekin se tietysti on sama ketä on esiitymässä. Minä nyt vaan kuulun siihen joukkoon ihmisiä joka haluaa jonkun perusteen sille miksi maksaa sisäänpääsystä 20 euroo ja sitten vielä ne kaljat päälle. Jos vaan tuttuja haluaa tavata niin voi mennä suoraankin vaikka siihen torinreunan ravinteliin ja pitää itellään sen kakskymppisensä.
Kakskymppiä on pieni raha siitä että joku jaksaa vetää ne aidat torille joka kutsuu kokoon tutut ja tuntemattomat.
Mutta onhan tämän kylän piheys kyllä nähty monen kerran. Mistään ei haluta mitään maksaa ja ilmasta perkeleen avaimenperää jonotetaan tunti tolkulla. Kai tämä on sitä holjaa???
Ei ilmeisesti ole paljon halukkaita lähtijöitä =))
Esiintyjät on kyllä aikas huonoja tänä vuonna mut kun on ilmaiset liput niin täytyyhän ne sitten käyttää. Tänään mennää sitte kahtelee Mattii ja Teppoo =))
Kyllä ne aidat vedetään huolimatta siitä ketä on esiintyjiksi hankittu. Hankkimalla tälläisiä surkeita esiintyjiä homma kusee itsensä hengiltä. Ei tulis mieleenkään lähtee katoon jotai Musta Enkelit surkimuksia.
Toivottavasti perjantain tarjonta vetää väkeä. Lauantain ohjelma on ihan paska. hyvä että Forssasta tulee kerrankin positiivista juttua . Mutta kuka rahastaa näillä paska esiintyjillä?
Emmää vaan tiärä. Makuasioita sano Boney kun muniansa nuoli.