Mistä löytää hyviä wicca kirjoja???
wicca kirjat
6
546
Vastaukset
- Alina
Tutki netistä wicca-sivuja, eiköhän siellä kirjalistoja ole. Kirjat ovat yleensä englanninkielisiä ja niitä voi tilata vaikkapa jostain Amazonin tyylisestä nettikirjakaupasta.
- Shannen
Katso vaikka http://www.geocities.com/rhaevyns/books.html/
- Sarah
tiedän et netin kautta niitä saa,mut tietäiskö joku mistä niitä vois ihan ostaa paikan päältä..oon kuullu et hesas oisjoku kirjakauppa,tiedän kyl mis se on,mut en oo ehtinyt vielä käväsee..mielipiteitä,tietääkö joku..?
- Exousia Angelica Morgoth
jos Wiccalaisuudesta, eritoten Suomessa, haluaa tietää enemmän niin oikea osoite olisi fly.to/lehto...
" Lehto - Suomen Luonnonuskontojen yhdistys ry.on kaikille Suomessa asuville luonnonuskontojen harjoittajille tarkoitettu rekisteröity yhdistys, jonka tarkoituksena on parantaa luonnonuskontojen tuntemusta ja yhteiskunnallista asemaa Suomessa. "
sivuilta löytyy kyllä tietoa myös uusnoituudesta ja sivustojen takaa ihmisiä, jotka asiasta jotain oikeasti tietävät. Ihan hyvä sivusto muillekkin kuin luonnonuskontojen harjoittajille.
varsinaista suomenettua wicca-kirjallisuutta tuntuu olevan kovin vähän. Varsinaista "The Book Of Shadowsia" ei käteensä hevin saa. Mikälin olen oikein ymmärtänyt, kirja on coven-kohtainen ja uusi jäsen kopioi sen käsin. Alkuperäinen oli kai Gardnerin, vaikka muistaakseni sitäkin on väitetty kopioksi.
Lehdolla on oma pakanuutta käsittelevä kirjastokin, joka postimaksuja lukkunottamatta, on jäsenille ilmainen.
Kirjsto on suhteelisen laaja ja wicca-kirjallisuuttakin (tosin englanniksi) löytyy jonkin verran.
että kehotan suunistamaan sinne.- hämis1
Hei huomasin tos viestis et puhuit the book of shadows kirjasta. Kirjahan on noidan henkilökohtainen loitsu kirja ja siihen voi laittaa myös reseptejä rituaaleja ynm. ei ole vain yhtä ja ainoaa varjojen kirjaa vaan jokainen voi käsittääkseni sen tehdä itse. toki jos kuuluu Coveniin voi covenilla oma varjojen kirja ollakkin mikä kopioidaan mut välttämätöntä se ei ole.
- murmur<3
Suomalaisessa e-kirjakaupassa Ellibsissäkin on näköjään jotain wicca-kirjoja. Laadusta ei ole tietoa, mutta vaikuttaa ijan mielenkiintoiselta... http://www.ellibs.com/fi/book/978-0-203-96198-8
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1704890Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2544482Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat324385Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,124290Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1943510Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis883217Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813139Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993047Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2462870Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432782