wicca kirjat

Sarah

Mistä löytää hyviä wicca kirjoja???

6

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alina

      Tutki netistä wicca-sivuja, eiköhän siellä kirjalistoja ole. Kirjat ovat yleensä englanninkielisiä ja niitä voi tilata vaikkapa jostain Amazonin tyylisestä nettikirjakaupasta.

    • Shannen
      • Sarah

        tiedän et netin kautta niitä saa,mut tietäiskö joku mistä niitä vois ihan ostaa paikan päältä..oon kuullu et hesas oisjoku kirjakauppa,tiedän kyl mis se on,mut en oo ehtinyt vielä käväsee..mielipiteitä,tietääkö joku..?


    • Exousia Angelica Morgoth

      jos Wiccalaisuudesta, eritoten Suomessa, haluaa tietää enemmän niin oikea osoite olisi fly.to/lehto...

      " Lehto - Suomen Luonnonuskontojen yhdistys ry.on kaikille Suomessa asuville luonnonuskontojen harjoittajille tarkoitettu rekisteröity yhdistys, jonka tarkoituksena on parantaa luonnonuskontojen tuntemusta ja yhteiskunnallista asemaa Suomessa. "

      sivuilta löytyy kyllä tietoa myös uusnoituudesta ja sivustojen takaa ihmisiä, jotka asiasta jotain oikeasti tietävät. Ihan hyvä sivusto muillekkin kuin luonnonuskontojen harjoittajille.

      varsinaista suomenettua wicca-kirjallisuutta tuntuu olevan kovin vähän. Varsinaista "The Book Of Shadowsia" ei käteensä hevin saa. Mikälin olen oikein ymmärtänyt, kirja on coven-kohtainen ja uusi jäsen kopioi sen käsin. Alkuperäinen oli kai Gardnerin, vaikka muistaakseni sitäkin on väitetty kopioksi.

      Lehdolla on oma pakanuutta käsittelevä kirjastokin, joka postimaksuja lukkunottamatta, on jäsenille ilmainen.

      Kirjsto on suhteelisen laaja ja wicca-kirjallisuuttakin (tosin englanniksi) löytyy jonkin verran.

      että kehotan suunistamaan sinne.

      • hämis1

        Hei huomasin tos viestis et puhuit the book of shadows kirjasta. Kirjahan on noidan henkilökohtainen loitsu kirja ja siihen voi laittaa myös reseptejä rituaaleja ynm. ei ole vain yhtä ja ainoaa varjojen kirjaa vaan jokainen voi käsittääkseni sen tehdä itse. toki jos kuuluu Coveniin voi covenilla oma varjojen kirja ollakkin mikä kopioidaan mut välttämätöntä se ei ole.


    • murmur<3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      39
      4289
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4057
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      63
      3705
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3551
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3527
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3341
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      84
      2906
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2825
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2616
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2324
    Aihe