Hölmölandian

Uusin vouhotus on se kun menee nostamaan rahaa pankkiautomaatista niin sieltä tulee pyyntö että lahjoita rahaa. Ainakin Abc:n automaatti oli tänään vailla lahjoituksia. Meni vähän ohi minne ne lahjoitukset menee mutta googlettamalla selvisi että osoite on http://www.otto.fi/
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No eihän se lahjoitus ottoautomaatille mene. lue täältä
http://www.otto.fi/

Lhajoituksenhan voi sivuuttaa, mutta ehkä monik vahongossa lahjoittaa, ja sehän ei ole reilu peli.

Äänestä
  • Kelle helvetille ne rahat menee, mikä hiton Plan?

    Äänestä

nousee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en mennyt lankaan kirjoitti:

Uusin vouhotus on se kun menee nostamaan rahaa pankkiautomaatista niin sieltä tulee pyyntö että lahjoita rahaa. Ainakin Abc:n automaatti oli tänään vailla lahjoituksia. Meni vähän ohi minne ne lahjoitukset menee mutta googlettamalla selvisi että osoite on http://www.otto.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu