Pitserian polttajille kolme henkeä vaatinut ja suurta aiheuttanut murhapoltto oli oikeudessa pelkkä nuhtelutilaisuus. Ei Suomessa uskalleta tuomita oikeaan rangaistukseen. 15 vuotta vankeutta ja karkoitus Turkin ihanuuteen olisi ollut minimi. Turkissa on kohtuu tienestit 200 - 400 euroa kuussa. Täällä jo vankilassa tienaa paremmin.
Tampereen tappajat
metsätyömies,
156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No ei tietenkään mamuja tuomita! Suomessahan heitä hyyssätään ja julmien tekojen syytä haetaan aina lähtömaiden NIIN kurjista oloista, pitäähän sitä ymmärtää! On vaikeaa on, suomi kylmä ja kalsea maa, ihmiset eivät tervehdi, rahaa ei aina sadakaan taivaalta, joten on helpompi polttaa kebab-pulju.
Annas olla, jos suomalainen olisi tehnyt tämän teon niin tuomiot olisivat olleet aivan toista luokkaa ja lehdistö olisi tonkinut KAIKEN suomalaisten tekijöiden taustoista, perheistä ym. ja oksentanut sen kaiken kansan nähtäville.