Mitkähän asetukset on pielessä selaimessa kun komennolla Näytä/Lähdekoodi ei enää avaudu muistiota kuten ennen (ei tapahdu mitään)!
Lähdekoodi
LUPU
6286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
internet-asetukset/ohjelmat/html-editori ja sieltä muistio
Tuo ei välttämättä autakaan.
Tyhjennä väliaikaiset internet tiedostot.
Kokeile, että notepad toimii.
Rekistearvo
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\View Source Editor\Editor Name
pitäisi viitata muistioon esim c:\windows\notepad.exe
Pääsin rekisterieditorissa tuohon Internet Explorer - kansioon saakka vaan sitten ei enää löytynyt tuota View Source Editoria? Olenko hakenut väärästä paikasta vai missä vika?
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Default HTML Editor. Täällä on Description ja Notepad. Mutta silti en saa muistioita auki edellä mainitulla tavalla (Näytä/Lähdekoodi) Olisko lisää vinkkejä??
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer
avaimen alle (oikea hiiri ja uusi avain) View Source Editor ja sen alle uusi avain Editor Name ja kohtaan (oletus) muistion osoite
Työkalut/Internet-asetukset/Suojaus
Minulla oli päällä oletustaso.Vaihdoin Mukautettuun tasoon niin jo alkoi taas pelittää muistio. KIITOS VAIVANNÄÖSTÄSI :-)