Heippa!
Olen keväällä lukiosta valmistuva tyttö, ja next-stop olisi Chile! espanjaa en osaa puhua vielä ollenkaan, mutta minulla on hyvä kielipää, ja aloitan opiskelun jo melko heti. Loppuvuodesta olisi tarkoitus suuntaa sinnepäin.
Tuttavani asuu Chilessä jo kolmatta vuotta, ja ehdotti Talcaan muuttoa, koska sieltä saa helposti asunnon ja saa hyviä kielikursseja, jota on hyvä ottaa työmahdollisuuksia varten.
Kuitenkin, olen täysin kaupunki-ihminen ja itse olin ajatellut Santiagoa... Mites siellä, onko hyvä mahdollisuus saada työtä ja asunto?
Olisin erittäin kiitollinen vastauksista!!
ps, kaikki Chileen liittyvä info on tervetullutta, pienetkin asiat viisastuttavat minua!
Chileen muutto
Chileenmuuttaja
0
1057
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914193
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2241678- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401120Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301062Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050- 491019
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136959Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86939- 98919