Kävin ostamassa uuden Candy jenkkijääkaappi/pakastimen, mutta G.....tin myyjä kertoi ettei se kestä kahtakaan vuotta, kun on jo rikki ja korjautettava. Kyllä on kodinkoneiden laatu mennyt huonoksi. Ostin kuitenkin kun en ihan kaikkea höpinää usko ennen kuin on nähnyt itse.
Mitä..
ihmettä...
487
0Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli varmaan tarjoushinta päällä. Provikkapalkkaisen myyjän ei kannata halvinta myydä. Sama juttu se tosin on kaikissa muissakin kaupoissa, ale-hintaisen tilalle tyrkytetään kalliimpaa.
Täsmälleen noin. Myyjät saa palkkansa myymisestä, ei asiakkaan palvelemisesta tai asiakkaan edun ajamisesta. Palkka tärkeämpi.
Kyllä tuo myyjän puhe totta on, mutta korjauttamisen voi unohtaa koska hajotessaan tämän hintaluokan laite on korjauskelvoton.
Kahdessa vuodessa ei tarvi itse maksaa. Vasta neljän vuoden kohdalla. Takuu näes ja tuotevastuu katsos.