siis aloittakaa noilla tempuilla mitä on suomenkielisissä kirjoissa tai cd:llä.
Siitä ne perustekniikat kyllä oppii, voi tehdä omia juttuja ja unohtaa huipputaikurit.
Itse noita illuusiohommia opastan lapsille ja esiinnytään milloin missäkin ja vermeet jos osaa nikkaroida, kannattaa tehdä itse. Ja nyt kun osaa nuo ns. perustekniikat voi alkaa ideoimaan kaikenlaista. Minulle on riittänyt encyclopedia of magic history. Se todella vanha kirja. Uudemmat temput vaatii teknikkaa ja nikkarointia liikaa, ja vain sellaiset voi ottaa ohjelmaan, mihin suurinpiirtein vaneerilaatikon teko riittää.
Korttitemput ovat samaa, ekana helpot ja nekin voidaan esittää hauskasti.
Sehän on niin, että se mitä esität ei ole tärkeetä vaan miten esität se on se juju.
Se että tietää miten jokin temppu tehdään, siitä on todella pitkä matka sinne kun se esitetään. Ja jonkun tempun suunniteluun voi mennä vuosia, sitten se vain välähtää. Kaikkee saa valmiina, mutta huomattavasti halvempaa on ostaa vaikka sokoksen tavaratalon taloustavaraosastolta. Vähän likainen mielikuvitus ei muuta.
miks kyselette
yksjukkis
1
205
Vastaukset 1
- LiitelijäVeikko
Osaatko levitoida? Siis et , minäpäs osaan, teen kevyesti 50km lentomatkoja, ja vauhdilla. Voin opettaa jos haluat, hyppää ekana vaikka näsinneuklasta, niin opit alkeet lentämisestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.392976- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei262817- 82726
- 73719
- 71681
- 50645
- 37636
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43601