Kuinka tarkkoja näyttelytuomarit ovat raskaista korvista? Korvat taipuvat puolesta välistä.
raskaat korvat
5
227
Vastaukset
- colliehgfvh
Riippuu tuomarista, miten paljon rokottaa. Vaikuttaa niin paljon millainen koira on muuten, miten liikkuu, miten esitetään, miten puunattu kuntoon. Meillä on erinomaiset korvat ja silti 1 tuomari 10:stä arvioi ne kerran liian raskaiksi.
- helmiuros
Raskaskorvaiselle nartulle tarjolla terve, kevytkorvainen uros jos jotakin jalostus kiinnostaa :)
- 20+14
Kyllä korvat on aika tärkeät tai pää yleensä ...paha sanoa koiraa näkemättä ....tuleeko korvat kuitenkin kauniisti ylös eivätkä "valahda" sivuille ?
Käykää ihmeessä hakemassa arvostelu ei sieltä kukaan ainakaan pihalle naura korvien takia ! :)
Jalostukselliseti kannattaa kiinnittää huomiota onko korvat luonnon korvat vai painotetut ;) Pentuna väärin painotetuista korvista saa kyllä raskaatkin tai ainakin raskaan näköiset . - totanoin 98
Osa tuomareista on, osa ei.
Jos raskaat korvat, niin voit koittaa ohennussaksilla hieman maltillisesti keventää karvoitusta. Kannattaa kysyä neuvoa kasvattajalta, ettei mene liian kaljuksi. Auttaako taitosta nousemaan kolmannekseen on sitten eri asia. - !
""Raskaskorvaiselle nartulle tarjolla terve, kevytkorvainen uros jos jotakin jalostus kiinnostaa :)""
ÄLÄ OLE TYHMÄ!
Jos koiralla on raskaat korvat valitaan sen puolisoksi yksilö, jonka korvat ovat oikeanlaiset - eivät siis raskaat saatikka kevyet.
Jos koiralla on vähän liian pitkä runko valitaan sen puolisoksi yksilö, jonka runko on juuri oikeanpituinen - ei siis pitkä saatikka lyhyt.
Jne...
Asia tuli varmaan selväksi? ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417487Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172188Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261497- 441473
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917