Katsoin äsken ohjelman puhelinmyyjien huonoista palkoista. Jos parempaa palkkaa saisi voisin käydä hakemassa etätyöhön tarkoitetun puhelimen käyttööni lehden myynti firmalta ja tehdä etätyö sopimuksen kun kerran provisio sidonnainen ammatti kerta on. viikottain voisin hakea paperi liuskat kohteista kenelle soitella ja vapaa-aikanani tienata siten lisää rahaa. Tietysti pitää olla tietoinen siitä mihin kellon aikoihin soittaminen on sallittua ettei ihan yötöitä tee kun kuulin että toisessa päässä on maailman parhaat peitot ja tyynyt.
Olkoot myynti kapasiteettini sitten vaikkapa vain yksi lehti per kuukausi niin kyl mun pitää sekin provikka silti saada.
Pistäkääpä oulussa tällainen toimimaan ja lehtiin juttuja niin tulen kun kuuluu että näinkin on.
Olkoot myynti kapasiteettini sitten vaikkapa vain yksi lehti per kuukausi niin kyl mun pitää sekin provikka silti saada.
Pistäkääpä oulussa tällainen toimimaan ja lehtiin juttuja niin tulen kun kuuluu että näinkin on.
Vastaukset 4
Vanhimmat
heh heh heh. Sä kuvittelet, että joku yritys rupee tekemään työtä sen eteen, että teet yhen kaupan kuukaudessa.
Kyllä kotimyyjiä palkataan, mutta on niilläkin minimimyynti tavoitteet - mietippä pelkkiä puhelinkuluja joita teet firmalle. Saati, että ne tekee töitä sen eteen että hommaa sinulle asiakkaita, maksaa palkkasi, vakuutuksesi ja kulut tilitoimistolle.
Mitä jos opettelisit ensin kirjoittamaan, ennenkuin menet työelämään?
Yhdyssanoja: lehdenmyyntifirma, etätyösopimus, provisiosidonnainen, paperiliuskat, kellonaikoihin ja myyntikapasiteetti.
Lisäksi pilkut, isot alkukirjaimet lauseiden alussa ja selkeä teksti helpottaisivat elämääsi paljon, kuten myös lukijoiden tekstisi lukemista.
Ennen kuin kirjoitetaan erikseen, e yhteen - hähää! Meni omaan nilkkaan! Hähää!
Jos kritisoisit muiden kielioppia, kannattaa ensin tarkistaa oma osaaminen!
Huutomerkki!!!!!!
Ei kukaan uskalla antaa sinulle puhelinta. Vaihtaisit se kuitenkin keskikaljaan lähiöbaarissa.