Vappu 2011

Hei,

sitä vaa et mitä kaikki tekee vappun? mul ei oo mtn suunnitelmii mut jotain tekis kyl mieli tehä :) alle 18 v oon eli en taida päästä mihinkää klubeille mut minne porukka menee, kaivarii?
Ja mist porukka saa juomii, tai kuka niit teille tuo..? :)

kiitos :P
13432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Moro mist päin oot Voitas jatkaa keskusteluu sähköpostitse? Sähköpostini [email protected]

Äänestä

Vappu on K-18 joten jää suosiolla kotiin, ipana.

Äänestä
  • Onko nyt kova olla 19? Voitko muka väittää, että et koskaa juonut alle 18 -vuotiaana :)

    Äänestä

  • Jakez< kirjoitti:

    Onko nyt kova olla 19? Voitko muka väittää, että et koskaa juonut alle 18 -vuotiaana :)

    En voi väittää ettenkö olisi alkoholilla leikkinyt alle 18v, mutta voin väittää, että vappuna en tehnyt itsestäni täyttä idioottia, kuten kaikki muut.

    Äänestä

Ite taidan vetää perseet sillo:D no ohan nitä kavereita/tuttuja jotka on 18 tai yli :)
Muute en tiä ollenkaa mihi meen ja sillee, mut katotaan mihi tulee päädyttyä:D
ja ikää on kohta 16:)

Äänestä

jos lähellä tamperetta sillon oot niin ehdottomasti koskenrantaan tai ruusikseen! :D ite oon menos koskenrantaan. ja kaverit tuo juomii tai voit kysästä muilta paikan päällä olevilta :P

Äänestä

Vapuksi olisi suunitelmissa hankkia 12 olutta,pari grammaa kannabista ja DXM:ää.

Luultavasti aloitellaan ulkona.Otetaan sopiva annos DXM:ää ja vaikutuksia odotellessa savut ja muutama olut.Kun vaikutukset alkaa (30min-2h päästä)
mennään kaverille istumaan iltaa.

Kaljat kaupasta,savut omista puskista ja DXM apteekista yskänlääkkeen muodossa ja erotellaan siitä se dxm erilleen.

Äänestä
  • Kotikemisti kertoo kuinka elämässä pääsee pitkälle.

    Äänestä

JUST SHAKE THAT ASS*!?!?!?!?!?!?!?!?!

Äänestä

Ite meen koskenrantaan luultavasti. ja juomat on omasta takaa. en tietty ite voi ostaa ku alle 18 viä oon, mut kyllä niitä toimittajia aina on :)

Äänestä

Itse saunon, lepäilen, surffaan netissä ja pelailen. En ymmärrä niitä jotka tieten tahtoen haluavat lähteä ottamaan turpaansa ja tuhoamaan aivosolujaan paskasakin keskelle.

Äänestä

Tais mennä suunitelmat pilalle.Onneksi on olutta ja kukkaa.
Savuttelen muutaman jointin ja juon muutaman oluen kotona koneella ellei suunitelmat muutu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VAPPUA ODOTELLESSA kirjoitti:

Hei,

sitä vaa et mitä kaikki tekee vappun? mul ei oo mtn suunnitelmii mut jotain tekis kyl mieli tehä :) alle 18 v oon eli en taida päästä mihinkää klubeille mut minne porukka menee, kaivarii?
Ja mist porukka saa juomii, tai kuka niit teille tuo..? :)

kiitos :P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu