Kannattaako viedä auto Orimattilaan vai Lahteen leimalle?
Katsastus
läpi
251260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Meillä ainakin meni auto leimasta läpi heittämällä kun Orimattilassa käytettiin. Lahdessa on aina saatu mukaan käsivarren pituinen "vika"lista.
Ei kun Porvooseen. Sinne aina vietiin kun ola ei vielä ollut vaihtoehto. Asiallisesti ottaen asia on kiinni auringonpilkuista.
Paitsi että, kyllä ne nyt jotain löytää millä paikkakunnalla vaan (todennäköisesti se on rispaantunu jarruletku) ihan ainoastaan koska ne haluu nähdä sut uudelleen...
Katsastus puoli on ihan ok Ilmoittautumis puolella tökki ja paljon.Siellä on sellanen matriarkka että pois alta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
K1:sellä on parikymppiä halvempi katsastus siinä launeella, kun orimattilassa ja tosiaankin se orimattilan palvelutiskiltä ei kovin kummoista palvelua saa.
Kävin papereita hoitamassa tiskillä jonkinaikaa sitten. Hermo meinasi palaa siihen palveluun mitä tiskiltä saa, kuinka joku voi ollakkin niin tympeän oloinen asiakkaalle. Tehtaaseen oman koneen ääreen tolla käytöksellä niin ei tarvi puhua kellekkään. Ei kyllä innosta yhtään kannattamaan kylän palveluita. Katsastus on vieläkin kokeilematta! Ja taitaa jäädäkin.....
Menikö Maarittiin heba? Ylläri!
Juu kurja palvelu tiskillä aivan väärä ihminen asiakaspalveluun ja muutenkin katsastuksessa turhan niuhoja leima Lahdesta ilman muuta.
Nykyään orimattilassa on aivan asiallista ja mukavaa palvelua etenkin tiskillä, ollut jo pitkään. Mukava pirtsakka tyttö hoitamassa asioita. Kyllä omalla paikkakunnalla paremmin menee läpi kuin lahdessa. On kokemusta katsastamisista paljon.
Itsellä hinta ratkaisi. Autonhan pitää olla kunnossa että menee konttorista huolimatta läpi, mutta jos samasta palvelusta joutuu maksamaan tuplat niin äänestin kahden auton tassuilla Lahteen.
Puhutte kenties "Ihmisen karkottajasta" Tälläisen lempinimen hän on meilläpäin saanut. Hänelle ei mikää kelpaa ja aina ahdistaa. Tosiaankin tehtaaseen nurkkaan oman tietokoneen ääreen ni ei tarvitse päivänvaloa tai muita ihmisiä nähdä!
Nyt siellä on uusi vanha Alapallo Valtonen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hyvin siellä autot läpi menee...ei ole tarvinnu valittaa
Menikö monestakin kohtaa? : D
Tästä löytyy vastakoha palvelulle kansan suusta on hyvää ja pahaa
Mielummin lahti kuin orimattila... orimattilan konttori-täti saa pienet pultit jos ei asiat mee nii ku pitäiski ja tiuskii asiakkaille.. lahdessa taas saa hyvää palvelua ei oo sentää nii tiukkaa porukkaa ku orimattilassa..
Lahdessa annetaan vieraspaikkakuntalaisille herkemmin hylsyjä, että hylkäysprosentit täyttyy.
On se tosi, että se paikkakunta vaikuttaa läpimenoon. Ainakin rajatapauksissa.
Jos ei Kinnunen löydä autosta vikaa, niin sitten ei vikoja ole.
Jorma Kinnunen?
Ei koskaan Orimattilaan aivan alaarvonen palvelu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Orimattilaan tulen vaikka pidemmältä! Matriarkankin sietää, kun on mukavat ukot autoa koputtelemassa. Eivät turhasta niuhota vanhankaan auton kanssa.
On siellä 1-2 katsastusmiestä jotka haluavat välillä päteä ja aika turhastakin antaa hylsyn. Saisipa valita kenet haluaa autoaan katsastamaan.
Orimattila on aivan alaarvoinen paikka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A-katsastus asemalle Orimattilassa ei pääse netinkautta maksamaan, onko se vain suurta huijausta, kun on hinta juuri netin kautta edullinen? Kokeilin soittaa heidän 075 alkuiseen numeriin, ryöväsi yli 2,5€ vaikka luurista kuului puhelin on varattu?
aja vaan lahteen niin menee läpi