Kävin yhden tytön kanssa kävelyllä tuossa vähän aikaa sitten. Hänellä oli jostain syystä tosi kova tarve päästä tapaamaan minut, ja niin kävimme sitten :D Juttua riitti ja lopuksi hän sanoi haluavansa tavata mut uudestaankin :) Mutta pitääkö minun nyt odottaa että hän kysyy seuraavaksi vai uskallanko pyytää häntä jonnekin? Tyttö on tosi söpön olonen, hieman ujo, rauhallinen ja kiva :D Ilmeisesti hän kuitenkin ainakin oli kiinnostunut minusta kun halusi tavata mut... En tiedä miten asia nyt on, mutta ainakin jutellaan joka päivä netissä eli ei hän varmasti nyt ihan täysin menettänyt kiinnostustaan minua kohtaan. Ja kiirehän minulla ei ole, en varmasti ala häneltä kysymään mitään esim. seurustelusta koska en tosiaan tiedä mitä hän haluaa, ja tuskin tiedän itsekään :P Tällä hetkellä hän on kaverini ja hyvä niin ;)
Kysymys
Poika___
9300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aika selkelää jos hän ilmaisi haluavansa tavata uudelleen, jos olet kiinnostunut tästä tytöstä enemmän kuin kaverina niin suosittelen että pyydät ihan itse vaikka seuraavaksi jonnekin. Osoitat omaa kiinnostustas jos sinä olet se joka ehdottaa seuraavaa tapaamista.
No joojoo kysyt nyt siltä vaan että ku puhhuit sillon et haluaisit tavata uuelleen, että mentäiskö leffaan tai jotaki? Osoita kiinnostusta! :)
Kiitos neuvoista! :)
IM AWESOME!
No voit ehdottaa ulos lähtemistä^^ Kyllä tuo nyt vakavasti viittaa siihen, että tyttö on kiinnostunut, haluu tutustuu suhun paremmin!(: Ja jos netissä vielä juttelette päivittäin, niin et sä sille mitätön ole, uskoisin näin.
Mutta, tosiaan, kannattaa osoittaa sitä kiinnostusta, vaikka leffaan pyytämällä, tai vaikka vaan kaupungille hengailee, käytte istumaan ja juttelette kaikkee mitä mieleen tulee, tutustukaa ;)
Tai jos sul on vaikka sen puhelinnumero, nii voithan sä iha huviksee, tekstata ja kysellä miten menee, jos hän ei oo mesessä^^ Piristäs kummasti päivää, hihi(:
Pistin hänelle tänään viestiä ja hän tuli heti tosi iloisen oloisena juttelemaan mesessä :D
noniin, kiva^^ Arvelinkin, että tuo piristää, kun itelle käyny sama juttu(: nykyään olen tämän jätkän kanssa ollu 1,5vuotta yhessä, ja yhteinen taipale jatkuu! :>
Voi että miten kiva, kun kyseinen tyttö tykkäs myös viestistäsi^^:
Siksi alunperin aloin täällä kyselemään näitä juttuja, koska minulle on täysin uutta ja outoa, kuinka ihmiset reagoivat tällaisiin juttuihin :D Kyseinen tyttö on ensimmäinen omanikäiseni, jonka olen koskaan näin sovitusti tavannut, voit varmaan kuvitella ettei minun ole helppo itsekseen selvittää asiaa kysymättä niiltä joilla on kokemusta :D Mutta kiitos tosiaan kun autatte, nyt ehkä uskallan kysyäkin häneltä jotain ihan itsenäisesti ;)
Käytiin taas lenkillä, hän ilahtui kun pyysin häntä :D Samalten hän pitää siitä, kun pystyy puhumaan kanssani syvällisiä asioita hyvin aikuismaisesti ;) Minäkin voin sanoa todella nauttivani hänen seurassaan olemisesta =D