Pietarista Pihkovan kautta Viroon

durak

Haaveilen kevään/kesän prätkämatkasta. Kertokaa kenellä on kokemuksia jos ajelisi Pietarista E95/M20-tietä Pihkovaan ja sieltä sitten E77-tietä Viroon. Millainen oli tien kunto ja onnistuiko rajanylitys sujuvasti vai ei? Kiitos vastauksista!

2

264

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LoTjalla reissuun...

      Pietarista Pihkovaan on hyvä tie,ohitustiet Hatsina ja Luga,ellei halua koluta keskustan monttuja.Pihkovasta on parempi mennä reittiä Izborsk(vanha linnoitus)-Petseri(vanha luostari) ja Koidulasta yli Eestiin,on hiljaisempi rajanylityspaikka kuin eteläiset raja-asemat.Pihkovassa varo poliiseja "vanha"meininki jatkuu,rokottavat herkästi liikennerikkomuksista! Olen itse menossa heinäkuun lopussa tätä reittiä Eestiin Jögeva treffiin BMW:n LoTjalla ja takaisin reittiä Narva- Ivangorod-Kingisepp-Seltso-Izora(jos pato-tunnelitie on avattu)-Krondstadt-Siestarjoki-Käkisalmi-Lahdenpohja-Sortavala-Värtsila.

    • ....kaikki tietää,

      En osaa sanoa Sinulle muusta, koska en ole motoristi, mutta onnittelen kohteen valinnasta. Pihkovassa on niin kauniita (Ord.) -kirkkoja, että henkeä salpaa, Irbozkan linnoitus on rakennettu silloin, kun pohjola vielä eli onnellisena palvoen ihka omia jumaliaan ja tuo edellisen kaverin mainitsema Petserin luostari- se on karamelli, namu! Tervemenoa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      99
      919
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      150
      849
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      64
      720
    4. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      682
    5. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      674
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      644
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      47
      604
    8. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      31
      562
    9. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      533
    10. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      526
    12. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      445
      511
    13. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      496
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      489
    15. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      31
      476
    16. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      471
    17. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      456
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      41
      451
    19. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      64
      437
    20. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      424
    Aihe