demarit

Kiitos demarit 370
Tarjositte meille rahvaille hyvää soppaa ..
24101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Demareihin voi aina luottaa... ja soppa on hyvää!

Äänestä

Oliko sitä lihatonta versiota ja väljäänveteen keitettyä, että kansa saa esimakua siitä ettei ruuat ole liian rasvaisia kunhan demarit,kepu ja kokoomus pääsee taas valtaan! Sillä rahat menee varmaan ihan eri kansanosalle!

Äänestä
  • Halpa ääni jos sopalla saa.Demarit ei ole nykyisin,kun rikkaitten puolue ja he eivät ajattele vähäosaisia.

    Äänestä persuja,mutta en Pirkkoa

    Äänestä

Jaahas. Tyhmä toisilta kyselee, viisas ajattelee aivoillansa.

Äänestä

Näkyy Persujen törkykampanjointi tälläkin sivulla.
Kehtaattekin laitta tuollaisia lokaviestejä. Ettekö muuta osaa?
Nuo ihmiset ovat keittäneet tuota keittoa monta vuotta sydämellä.
Hyvää keitto oli ja lihaisaa. Parempaa kuin kotona!

Äänestä

Minusta Demareiden soppatykillä oli rento ja asiallinen tunnelma :)

Äänestä

Siellähän se herne toveriaan ehtii, mutta turha on työnsä!
Persuille meni jo ennakkoon minunkin ääneni!

Äänestä
  • Kävin myös äänestämässä 24? eli persuille meni ääni.
    Demarit saa mitä on tilannut,eli äänet muualle.

    Äänestä

Soinin lihapatojen ääreen kun tankataan, niin ollaan pian porssaan näkösiä kaikki.

Äänestä

Tuo on miehen puhetta, ruoka se on joka miehen tiellä pitää!

Äänestä

Olen jo kyllästynyt aborttitimoon siksi äänestän Demareja.

Äänestä
  • Minä en äänestä Demareita ,Soini ei ole lääkäri,jos et satu tietämään.Kunnioittaa vaan uskontoaan,ei paha.

    Äänestä

  • ex porvari kirjoitti:

    Minä en äänestä Demareita ,Soini ei ole lääkäri,jos et satu tietämään.Kunnioittaa vaan uskontoaan,ei paha.

    Ja sitäpaitsi: Soini on työstänyt laajan ilmasto-ohjelman!!

    Äänestä

  • Ex-Ex kirjoitti:

    Ja sitäpaitsi: Soini on työstänyt laajan ilmasto-ohjelman!!

    Jos sopalla saa ostettua ääniä, niin jumala maatamme varjelkoon. Eiköhän se asia mitä ja miten puolue ajaa ole tärkein juttu millä perusteella ehdokkaalle annetaan oma valtakirja. Sopulit juoskoon sopan perässä. Se joka lupaa kaikille kaikkea saa juuri sopulien äänet. Ne, jotka omaavat omat aivot antavat äänensä niille, jotka uskaltavat puhua aroista asioista esim. sosiaalimenojen leikkauksista ja siitä miten vyötä pitää julkisella sektorilla kiristää, jotta tätä maata ei veroteta näännyksiin, eikä ajeta velkasaneeraukseen. Täytyy valtion ja kuntienkin elää varojen mukaan siinä missä kaduntallaajienkin.

    Äänestä

YLEN äskeisessä vaalitentissä jo toimittajatkin rinnastivat Persut ja SDP:n samanlaisiksi ääntenkalastelijoiksi ja kyseenalaistivat ko. puolueiden kyvyn vastuun kantamiseen.
Ja näinhän se on. Soinille on noussut kansansuosio päähän kuin kusi ja Urpilainen on tiukan paikan edessä, kun on ajanut puolueen kannatuksen ennen näkemättömän alas. Vaalit pitäisi voittaa, vaikka tyhjillä puheilla.

Äänestä

Ei Soini sitä ilmasto ohjelmaa itse tehny, sehän pölli sen joltain ja puhu tuossakin kohtaa paskaa.

Äänestä

Tiukoissa tenteissä Jungner ottaa isällisen tukijan roolin ja kehua rötöstelee Urpilaista ihan kuin koti-Mariaansa. TV-katsojana en ymmärrä perusteita kummallekaan.

Mies itse nauttii selvästi "älykön osastansa". Vahtaa syrjäkatseella Urpilaisen puheita valmiina tarvittaessa lisäämään jotakin "viisasta ja pelastavaa". Eikö Jungner luota Juttaansa vai onko oma ego niin iso, ettei mahdu raameihin?

Äänestä

Jungnerhan jäi YLE:stä työttömäksi. Mistä muusta puolueesta puoluesihteerin paikka lankeaisi kuin Manulle illallinen? Ei mistään. Tai no -ehkä Persuilta.

Äänestä

Urpilainen Jungner olivat hyviä ja asiallisia.
Äänestän varmasti SDP:tä, he eivät ole yhtä ylimielisiä kuin muut

Äänestä

Jungner tykkää olla näkyvillä. Kahden kotkan kiltti kyyhkyläinen. Ainakin niin kauan kun on kiitollisuuden velassa nopeasta urakiidosta.

Äänestä

Taasko täällä on Persujen törkyä!

Noinko aiotte asiat parantaa?

Äänestä

Kävi demarisopalla ja tapasin monta sympaattista ihmistä.
Ääenstän varmasti heitä, kunhan vaan löydän sieltä vielä ehdokkaista parhaan

Äänestä
  • Ainakin noi lukihäiriöiset näyttää ääenstävän demareita. "Äänesi saatte". Etkös id..tti ymmärrä, että voi antaa vain oman äänesi?

    Oliko soppa hyvää? Mikä on hallitusohjelma?

    Äänestä

Siis mikä on alatyylistä?

On se kumma kun demareita ei saa perusteltua mielipidettä mihinkään asiaan. Urpilainen toistelee paria ulkoa oppimaansa lausetta ja kun toimittaja yrittää kaivella oikein tikun kanssa, että mitä tuolla tarkoitatte niin ei vaan sen selkeämmäksi tule.

Onko järkevää olla jotakin mieltä, kun ei itsekään ymmärrä, miksi on sitä mieltä? Tai olla jotakin mieltä vain siksi, että on toista mieltä kuin muut?

Eikö vaan tämäkin kommentti ole parempi kuin esim: persut on paskoja, demarit on tyhmiä, kokoomus on perseestä, keskusta ei niin mitään, vihreät...jne.
Ainakin olen asioita ajatellut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänestän kirjoitti:

Kiitos demarit 370
Tarjositte meille rahvaille hyvää soppaa ..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu