Any Finns out there interested in Sailing Around the World?

Love Sailing?

Kanadalainen partnerini Captain Connor haluaa purjehtia maailmanympari. Han suunnittelee viiden vuoden matkaa alkaen Karibbealta. Han omistaa kanssani Lagoon 440 Katamaraanin (outnaboat). Itse olen Kanadan Suomalainen Vancouverista. Onko kukaan Suomessa tai Euroopassa kiinnostunut? Olemme valmiit myymaan osaomistuksella (joka on taattu papereilla "osaomistus") per hytti $25 per paiva! Tama on noin 78,000 Euron sijoitus (voi osallistua lyhemmallakin ajalla esim kaksi vuotta ja keskustella hinnasta Connorin kanssa). Katamariini on hyvin varustettu kaikilla navikointi ja turvallisuus varusteilla (12 hlon pelastusvene ja Ebirb jne). Koska tallaisen matkan tekeminen on monelle kallis sijoitus milla tahansa veneella. Joskus jopa mahdoton unelma ilman ystavia, jotka purjehtivat ja omistavat veneen. Olemme tarjoamassa tata mahdollisuutta samanhenkisillle ja seikkailuhenkisille purjehtijoille. Tallainen uusi katamaraani maksaa yli puolen miljoonan euron. Voimme ottaa ainakin kolme osaomistajaa. Voit tuoda puolison, partnerin tai ystavan mukana samalla osaomistuksella = $25 per hytti per paiva viisi vuotta tai lyhyemman ja halvemman komen vuoden osasijoituksen. Jos joku haluaa vain viikon tai kahden loman: hinta on yli $6000 Euroa per viikko (normaali hinta Karibbealla). Odotamme veneen osaomistus sijoittajien maksavan omat henkilokohtaiset kulut ja ruuat "going dutch". "Going dutch" tarkoittaa ruuan ja juomien yhteisostoa. Tarkoituksena on myos kalastaa, sukeltaa ja tehda "land excursions". Tervetuloa ... kevat tulee ja purjehdusmatka alkaa! Kiitos! Riitta (604)563-7301 ... muistakaa kahdeksan tunnin aikaero! Ja soittakaa vain jos olette todella vakavasti kiinnostunut ja "For the Love of Sailing"!

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • digliduu

      Huijari!

      Muutenkin te kanadansuomalaiset olette maanne huonossa tilanteessa jättäneet ja menneet auttamaan Kanadan rakentamisessa. Se on mielestäni väärin ja siitä ei saisi olla ylpeä. Enemmän olen ylpeä omista isovanhemmistani, jotka rakensivat tätä maata silloinkin, kun oli rankkaa.

      Mitä te kanadalaiset oiken olette? Amerikan kätyreitä, jotka yritätte tuhota tämän maailman kulttuurit keksimällänne sulatusuuniperiaatteella ja kulttuuri-imperialismilla. Voi tätä syvää vihaani teitä kohtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      152
      2453
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      53
      2024
    3. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      103
      1934
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      31
      1930
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      53
      1929
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      59
      1242
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      121
      1126
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      973
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      920
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      877
    Aihe