Kasvatustiede, Oulu

Onko kenelläkään kokemusta millainen Oulun kasvatustieteiden aineistokoe on? Ovatko kysymykset ainoastaan esseitä? Saako aineisto olla koko kokeen ajan vai kerätäänkö se tietyn ajan jälkeen pois? Onko erityisiä vinkkejä miten kokeeseen voisi valmistautua?
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itellä täysin samoja kysymyksiä kuin sinulla. Olen itse menossa Oulun pääsykokeeseen. Toivottavasti ei olis kovin vaikee :D

Äänestä

Ootteko lukenu psykaa pohjalle lukiossa? Mietin, ku itellä ei noita opintoja ole, et vaikuttaakohan sen aineen hanskaaminen olennaisesti pääsykoemenestykseen. Kun ei tosiaan tiedä sitten yhtään, mitä tuo koe pitää sisällään. Mikä päivä koe järjestetään? Onko se vain yksiosainen (eli aineisto)?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


åttå kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta millainen Oulun kasvatustieteiden aineistokoe on? Ovatko kysymykset ainoastaan esseitä? Saako aineisto olla koko kokeen ajan vai kerätäänkö se tietyn ajan jälkeen pois? Onko erityisiä vinkkejä miten kokeeseen voisi valmistautua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu