Millä viisaudella Vapaavuori ja KHT tietävät mikä on parasta Porvoolaisille? Ollaanko menossa siihen että Helsingin kokoomukselta on pyydettävä luvat jos täällä aiotaan rakentaa.
Onkohan herralla puhtaat jauhot pussissa?
Onkohan herralla puhtaat jauhot pussissa?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa. . .
nii,o
No alottajan kysymyshän jo osoittaa, että sillä viisaudella, joka porvoolaisilta puuttuu...
Sinä kun tiedät, niin oliko tämä kys. vapaavuoriherra jonkin kolvikerhon jäsen?
Eiköstäkös ne saaneet jotain lisämaata hyvältä rakennusalueelta? Voi olla, että en muista ihan väärin.
Ja sehän tapahtui tuolla metropoliitta-alueella. Muistelen.
Oli tainnut olla Sinnenmäen kanssa tyhjentämässä muutaman viinipullon ennen päätöksen tekoa, veronmaksajan piikkiin tietty.
Niin mutta mikä se on toi KHT?
KHT: Kokoomus hävittää työläiset. Koloherrat tunaroi. Kokoomus huono-osaisten toveri. Keittiö huone ja tambur. Kerätään hoitajille tippiä.
Väärin!
KHT: Kahjot hoitoon tai tukiopetukseen.
Onko tässä takana s että Pajunen jo sieppas osan Sipoosta ja aikoo seuraavaksi siepata Porvoon.
Ajetaan porvoolaiset Helsinkiin ostoksille niin onhan se sitten luonnolista liittää Porvoo Helsinkiin kun jo siellä asioivat.
Sopii varmaan hyvin että Porvoosta muodostuu nukkumalähiö.
Porvoo osaksi Helsinkiä? Ai kun olis ihanaa!
Täytynee hommata auto että pääsee Jumboon shoppailemaan. Siellä kuulemma on valikoimaa, palvelua ja edulliset hinnat. Auton ylläpitokustannukset saa takaisin halvoissa hinnoissa. Onhan se paljon komeampaa pöräyttää motaria pitkin Jumboon kuin fillarilla sotkea Kuninkaanporttiin. Kyllä Vapaavuori tietää!
Kannelmäkeen avattiin juuri Suomen suurin Prisma, lähes 20000m2. Ei muuta kuin usvaa putkeen ja sinne ympäristöystävällisesti "vihreää moottoritietä" pitkin.
Sillon pitää syömistä vähentää, jos ei perse enää penkistä nouse. Jo on aikoihin eletty, kun autolla pitää melkein kassajonoon päästä.
Ajatus ei muuten ole minun, vaan Porvoon terveyskeskuksen lääkärin, joka arvosteli porvoolaisten liikuntatottumuksia. Pikkuisen peitellympään muotoon puettuna tosin.