Onko tiedossa onko kukaan vastannut TAHDOTKO kysymykseen EN?
Mitä jos kumppanisi sanoisikin EN, kun pappi kysyisi häneltä että " Tahdotko ...?"
Kun pappi kysyy tahdotko ...? EN
5
543
Vastaukset 5
- Täh...?
Kuka muka käyttää rutosti aikaa suunnitteluun, hakee kuulutukset, tapaa papin, käy kenraaliharjoituksissa, lähettää kutsut ja maksaa kalliista juhlista, sormuksista, puvuista, hääautoista, ruoasta, juomasta ja kaikesta muusta rekvisiitasta itsensä ja sukulaisensa kipeiksi vain sanoakseen sitten "ei", kun on aika seistä papin edessä? Varmaan vain joku tosi tosi tosi tosi tosi sairaan pölkvisti tapaus! Onko MITÄÄN käryä, mitä kaikki häätouhut oikein maksaa vaivaa ja rahaa?
- Pettäjätär
Vaikkapa se "joku" jonka vaimo herää polttarien jälkeen hääaamuna vieraan miehen sängystä.
- just joo!
Pettäjätär kirjoitti:
Vaikkapa se "joku" jonka vaimo herää polttarien jälkeen hääaamuna vieraan miehen sängystä.
Just, ja antaa silti mennä alttarille asti, vieraiden raahautua täydessä tällingissä kirkkoon mahdollisesti pitkienkin matkojen takaa, viimeistenkin mattimyöhäisten siihen mennessä ostettua häälahjat... Itsekkyys huipussaan sellaisella, joka vähät piittaisi muista ihmisistä vain päästäkseen alttarilla sanomaan "ei kiitos".
- En tahdo
just joo! kirjoitti:
Just, ja antaa silti mennä alttarille asti, vieraiden raahautua täydessä tällingissä kirkkoon mahdollisesti pitkienkin matkojen takaa, viimeistenkin mattimyöhäisten siihen mennessä ostettua häälahjat... Itsekkyys huipussaan sellaisella, joka vähät piittaisi muista ihmisistä vain päästäkseen alttarilla sanomaan "ei kiitos".
Kyllä alttarille mentäis ja sanoisin EI!
Siis jos kävis ilmi että morsian on pettänyt - se ois oiva paikka kuitata huoralle oikeen kunnolla. - just joo!
En tahdo kirjoitti:
Kyllä alttarille mentäis ja sanoisin EI!
Siis jos kävis ilmi että morsian on pettänyt - se ois oiva paikka kuitata huoralle oikeen kunnolla.Niin että viis niistä kutsumistanne ihmisistä, kunhan kuittaamaan pääsisit "rakkaallesi"? Eikö yhtään tosiaan tuntuisi siltä, että likapyykin voisi pestä muutenkin kuin toisten ihmisten ajalla ja rahalla (niitä häälahjoja kun on ostajien vaikea palautella kauppaan - no tilille maksetut rahat olisi teidän tietysti helppo palauttaa sillä tavalla muistaneille)?
Oletko siis tosissasi, että haluaisit tehdä itsestäsi yhtä - anteeks nyt vaan - tollon muiden silmissä kuin morsmaikkusi tuon ajatuksesi mukaan olisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466