Thaimaassa kun tulee käytyä syömässä tuota syntisen hyvää koiranlihaa niin kävi vain mielessä että onkohan sillä mitään väliä minkä rotuisia koirat ovat vai perustuuko maku pääasiassa siihen mitä koira syö ?
ParasKoiranliha
Kysyväeieksy
763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ruoavalioon perustuu otappa yhteyttä niin kerron tarkemmin
Tuota, laitappas kysymyksesi Jaakko Kolmosen kokkisivuille niin saat ehkä paremman vastauksen kuin kuunaan täältä.
Onhan sillä tietysti merkitystä. Pienen koiran liha on mureaa ja maukasta, niin kuin nuoren vasikanliha. Isompia rekkuja kannattaa hieman riiputtaa niin sitkeys häviää. Siitä vain vanhat ja ongelmakoirat kattilaan ja ruokapartyja pitämään.
enpä ole ikinä thaimaassa koiranlihaan törmännyt...
Niin on moni muukin sanonut, mutta kun sukulainen muutti sinne ja meni naimisiin niin sanoi myöhemmin, että todella moni turisti sitä tietämättään syö. Sitä lihaa on kadulla ruoka pisteissä ja monissa ravintoloissa. Liha on halpaa kasvattaa ja saatavilla aika helposti. Kissan liha on toinen yleinen liha. Paikalliset sano, että sitä ei kerrota turistille tai sanotaan lihan olevan jotain muuta ja pitävät sitä kieltävää asennetta vain ennakkoluulona. Tämä tuli puheeksi, kun tutun koira tuli varautuneeksi ja hieman akressiiviseksi tätä kohtaan. Koira kuulemma haistaa ihmisestä koiranlihan syönnin ihonvälityksellä.
olisi hyvä joskus käydä jossain muualla kuin turistirysissä,muuten on aivan sama käykö kanarialla vaiko thaimaassa.
terveisiä filippiineiltä. Tuli maistettua koiranlihaa muutaman kerran. Syön kyllä toistekkin jos on tarjolla