http://www.teknikmagasinet.fi/db.pl?tf=product_link.html&link=Hinta&utm_medium=cpc&utm_source=Hinta&utm_campaign=Hinta&artnr=257108
Samsung Galaxy Mini 110 € tarjous.
Vai Nokia 5230 samoissa hinnoissa.
Nokiasa parempi resoluutio., Samsungissa Android.
Alle 200 € sanokaa joku hyvä merkki....? ZTE Blade huonoja juttuja liikkuu.
Samsung Galaxy Mini 110 € tarjous.
Vai Nokia 5230 samoissa hinnoissa.
Nokiasa parempi resoluutio., Samsungissa Android.
Alle 200 € sanokaa joku hyvä merkki....? ZTE Blade huonoja juttuja liikkuu.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itse harkitsin ensin tuota Samsung Galaxy Miniä, jota nyt saakin todella edullisesti mutta päädyin sitten LG:n Optimus Oneen 182€. Näyttö on tuossa Minissä aika pieni ja itseäni miellytti enemmän LG:n Android versio ja puhelimessa muutenkin laadukkaampi tuntuma.
3,1' kosketusnäyttö (240x320) Samsung Mini
TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Size 320 x 480 pixels, 3.2 inches LG Optimus One
# Koko: 3.2"
# Resoluutio: 640 x 360 pikseliä Nokia 5230
3,5 tuuman kosketusnäyttö (480x800px) ZTE Blade
Nokiassa olisi ilmainen navigointi..... ja resoluutio parempi.......
juuri näin,itsellä nokian 5230
siinä on hyvä ilmainen täysverinen navigaattori puheopastuksella kävellen ajaen joka toimii myös ilman nettiyhteyttä ja hinnat alkaen 99e.
kyllähän se mokia tietysti monelle nykyään nostaa karvat pystyyn mutta kyllä nokiakin jotain osaa..kuten nämä navigointi hommat
kaverin pojalla on tuo mini ja siinä kyllä huomaa eron tähän nokiaan nettisivujen kuvat näyttää luonnollisen teräviltä ja selviltä tässä nokiassa(hd) samsungissa suttuisilta,eli minissä on tingitty väärässä paikassa mutta tietty se näkyy hinnassakin,nämä nokiat maksoi joku 150e vielä viime vuonna yleisesti
Niinpä niin! Ja Nokialla voi soittaakin..
http://www.mobiiliblogi.com/tag/google-maps-navigation/
Eikös Google navigointi ole ilmainen? Liikuttaa reittiä näytölä ajaessa ? Ilman puheohjausta?
on mulla google mapskin tässä nokiassa jota käytän lähinnä katunäkymäkuvien katseluun ympäri maailman ja paikkojen hakemiseen gps tilassa, se ei sovi ajaen(kävellen kyllä) navigointiin koska siinä ei ole puheohjausta ja kartan näkymä on pieni isollakin näytöllä sen sijaan nokiassa on selvä iso reittikartta ja puheopastus voit pitää kännykkää vaikka taskussa ja navigoida pelkän puheopastuksen kanssa koska se on niin tarkka
Nokian oma selain ei ole hyvä. Sen tilalle saa Opera Mobile 11 selaimen. Gogole mapsin kartat pitää ladata manuaalisesti eli liikuttamalla karttaa. Niitä ei voi ladata tietokoneelta käsin.
Taidan päätyä Nokiaan sitten...vielä kun kerrotte;
5230: kuuluuko nettiradiot ? Riittääkö 0.5 Mbit/s datapaketti vai pätkiikö?
kuuluu kaikki nettiradiot yle areenan tv ohjelmat näkyy kaikki hyvin,ovi kaupasta saa ilmasia sov joilla näkyy ulkomaisia tv kanavia,uutiskanavien suorat lähetykset 3.2 näytöllä,mulla on kaikki mahdolliset sov tässä joku 140tv kanavaa ja radiota,kyllä tolla 0,5M pärjäät,mulla 1megan max nopeus saunal.
Sillä pärjää vähäisessä nettikäytössä.... Mutta yhteys kannattaa mielellään olla 1 mega tai rajaton... Kokemuksesta tiedän miten inhottavaa on katsoa sellaista videota, joka pätkii.