Auttaako Viagra ennenaikaisessa siemensyöksyssä?

turhautunut vaimo

Olemme olleet muutaman vuoden naimisissa ja ongelmana on ennenaikainen siemensyöksy.Yhdyntä ei kestä kuin muutaman minuutin korkeintaan:( Ollaan jo yli 40 v.
Viagran rinnakkaislääkkeet olisivat paljon halvempia kuin se Cialis.ASIALLISIA VASTAUKSIA KIITOS:)

34

21626

    Vastaukset 34

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osvaldoen

      enen aikainen simensyksy

      • Anonyymi

        Priligy otetaan 1-3 tuntia ennen seksuaalista kanssakäymistä. 24 tunnin aikana pitäisi ottaa vain yksi annostus. Jotta priligy ilman reseptiä - http://eumedicines.com


    • ap

      Pyysin asiallisia vastauksia...jotkut ei näköjään osaa lukea.Kiitos vaan,luulin,että täältä saisi vastauksia.

      • @£$€

        Googlaus
        "ennenaikainen siemensyöksy"

        auttaa enemmän kuin tämä palsta.


    • Harjoitus kannattaa

      Lääkkeet ei auta,pitää harjoitella pidätystä peppulihaksilla.
      Runkkaaminen 2 tuntia ennen naintia voi pikkasen auttaa.

      Itse nain viimeyönä puolituntia putkeen,kun meinaa tulla
      hiljennetään vauhtia ,taas päälle nopeakierros.

    • frangröbbä

      eipä taida lääkkeet siihen auttaa,minä käytän viagran rinnakkaislääkettä ja kulli seisoo tomerasti ja kauan voin ihan helposti paneskella tunninkin mutta vaimo vain tuppaa kyllästymään kun niin kauan kestää,no itse olen opiskellut pidättämään,jos naidessa tuntuu että nyt tulee niin ei muuta kuin huilataan minuutti tai hidastetaan tahtia,kyllä se ennenaikainen syöksy on helposti tai vaikeasti korjattavissa riippuu ihan henkilöstä vika kun on siellä korvienvälissä

      • Anonyymi

        Ennenaikainen siemensyöksy lääke - https://hespac.com/premfi.htm
        Kokeilin vastikään ja toimii. 60mg annos 1½ tuntia ennen petihommia. Hieman outo olo tuosta kyllä tuli noin ½ tuntia ottamisen jälkeen jota jatkui aamuyöhön asti. Mutta tekee mitä lupaakin, eli pystyin kontrolloimaan tulemistani ihan eri tavalla. Ei kuitenkaan estänyt tulemasta ja olisihan myös tämän vaikutuksen alaisena tullut alta minuutin jos olisi painanut täysillä koko ajan.


    • Hätäinen...

      Viagra ja muut auttaa saamaa erektiota siis vahvistaa sitä. Ei vaikuta ymmärtääkseni erektion kestoon siis ennenaikaiseen siemen syöksyyn.
      -
      Kerro jos keksit lääkkeen...

    • Olisi kiva kuulla löysittekö apua vaivaan?

    • ap

      Öh,ei ole löytynyt vielä...mitenkähän voisi hienovaraisesti patistaa miestä lääkäriin,en halua loukata häntä tällä asialla?Tämä vaikuttaa minun mielialaan tosi paljon,ja seksiä meillä on enää vain muutaman kerran VUODESSA.Kun ei halua aina pettyä,on sit ilman...ja kärsii...avioero ei nyt tule kyseeseen.Eikä pettäminen.

      • Mietin vaaleja katsellessa. Voihan sitä jotenkin sanoa että kiva jos lääkäri auttaisi lisä tehon saamisessa. Mutta epäilen kyllä että ainoa tapa saattaa olla suoranainen käsky ja uhkaus. Tosin uhkauksen voi joutua toteuttamaan ettei vesity koko homma.
        Voisiko ajatella että kävisi yksiyyisellä puolella jos pelkää tuttuja terveyskeskuksessa.
        Mutta ole tiukkana se on myös sinun elämäsi. Ei ole kiva näivettyä pystyyn...


    • 093ijk3oi3
      • khfjb

        Onko omakohtaista kokemusta tehosta?


    • vaivasta kärsinyt

      Olen 55 v. mies ja sairastanut monet sairaudet viimeisen kymmenen vuoden aikana. Meillä on ollut aina hyvä seksielämä vaimon kanssa ja yhdyntöjä oli useamman kerran viikossa ja joskus viikonloppuisin useammankin kerran päivässä. Se on ollut yksi tärkeä syy 30 v. yhdessäolon onnistumiseen. Sairauksistani johtuen erektioni heikkeni hissuksiin ja ennenaikaisesta siemensyöksystä tuli myös ongelmia. Yhdynnästä tuli vaikeaa ja lopulta ei onnistunut enää ollenkaan. Asiasta keskusteltiin avoimesta ja vaimo kertoi kärsivänsä puutteesta ja joutui aika paljon tyydyttämään itseään. Hyvä suhteemmekin alkoi pikkuhiljaa rakoilemaan. Nielin miehisen ylpeyteni ja otin asian kerran esille lääkärissä käydessäni. Sain Viagra-reseptin ja se auttoikin erektio-ongelmaan, mutta ei ennenaikaiseen siemensyöksyyn ja orgasminikin oli kumman laimea. Samoihin aikoihin huomasin, että omat halunikin laimenivat samalla, kun vaimot halut tuntuivat vain lisääntyvän, kun lapsetkin muuttivat pois kotoa. Tilanne oli minulle kyllä äärimmäisen hankala, kun vieä muutkin sairaudet painoivat päälle ja siinä vaiheessa totaalinen masennus oli kyllä lähellä. Menin kuitenkin vielä erikoislääkärin puheille keskustelemaan ongelmasta ja hän passitti verikokeeseen mieshormoonitason mittaukseen. Hormoonitaso olikin pudonnut yllättävän alas ja lääkäri määräsi hormoonilääkityksen. Nyt kuukauden käytön jälkeen olen jättänyt Viagran pois lähes kokonaan. Halut ovat palanneet ennalleen ja samoin kyky yhdyntään ja sen keston säätelyyn. Mielialani on kohentunut huomattavasti ja tuntuu, että voimat ovat palanneet lihaksiin. Vaimo ainakin tykkää, kun saa taas vähän kovempaa ja rajumpaa kyytiä sängyssä, ihan kuin nuorempana. Nyt odotamme innolla viikonloppuja mökillä, kun pääsemme syömään ja juomaan hyvin, saunomaan ja juttelemaan takkatulen loimussa ja rakastelemaan kunnolla rauhassa ja ilman paineita.

      Rohkaisen kaikkia seksiongelmista kärsiviä miehiä menemään erikoislääkärin juttusille. Moneen vaivaan, myös ennenaikaiseen siemensyöksyyn, löytyy nykyisin lääkitystä, joka parantaa elämänlaatua merkittävästi.

    • mä vaan

      täältä saatte oikeaa apua seksijuttuihin www.sexdeitti.fi

    • hope2020
    • 1111111

      Ei se auta siemensyöksyn pituuteen,siihen on oma lääke eikun lääkäriin vaan

    • raipe 63

      Viagra ja Cialis vielä paremmin auttaa myös ennenaikaiseen siemensyösyyn. Mulla on kokemusta asiasta..Kirjoita rakot@suomi24 niin kerron lisää!

      • HETKANKEE

        Kyllä viagra lisää kestävyyttä, elekää luulko mittee kokkeilkaa.


    • 12+13

      kuules AP, älä hätäile, vaan puske mies lekurille heti, meillä on käytössä samaan vaivaan PRILIGY-niminen lääke, ennen kesti 5-10 min, nyt menee jopa tunti halutessa, eli lääke toimii, tosi maksaa myös, mutta hinta ei saa olla este elämänlaadun parantamiselle.

      • 12+13

        niin ja vielä viagra ja cialis auttaa erektio-vaivoihin, ei kestävyyteen.


      • paitsi, että...
        12+13 kirjoitti:

        niin ja vielä viagra ja cialis auttaa erektio-vaivoihin, ei kestävyyteen.

        kylläpä auttaa nimenomaan myös kestävyyteen kun ei tarvitse itse koko ajan pinnistää. Voi ihan rauhassa panna kun tietää, että stondis kestää. Välillä voi vaikka vähän stopata ja taas jatkaa, vaikutus kestävyyteen on merkittävä.


      • joku...
        12+13 kirjoitti:

        niin ja vielä viagra ja cialis auttaa erektio-vaivoihin, ei kestävyyteen.

        Niin kyllähän se kestävyyteenkin vaikuttaa sillä jos siitä ei käytä niin se on ehkä se yksi kerta ja peli ohi, mutta viagralla sen parituntia pääsee menemään vaikka tulee kymmenet siemensyöksyt, toki tapauskohtaista, mutta silti kestävyys lisäntyy :)


      • sildenafil 50
        paitsi, että... kirjoitti:

        kylläpä auttaa nimenomaan myös kestävyyteen kun ei tarvitse itse koko ajan pinnistää. Voi ihan rauhassa panna kun tietää, että stondis kestää. Välillä voi vaikka vähän stopata ja taas jatkaa, vaikutus kestävyyteen on merkittävä.

        kyllä tuo pitää aivan paikkansa meillä naidaan nykyään parhaimmillaan puolitoista tuntia ennen kuin lentää mällit


    • 13+14

      paitsi, että siihen siemensyöksyyn, eroktiolääkkeillä ei ole paskankaan merkitystä, vain stondikseen.
      siemensyöksyyn on aivan omat lääkkeensä jolla niitä jarrutellaan, ja molemmista on kokemusta, parasta yhdessä käytettynä sanon minä.
      elia cialis priligy, saa helposti tunnin parin session, jos haluaa ja laaki lentää vasta lopussa.

    • jaska5645687

      Omasta mielestä Viagra(korvike) voi auttaa ennenaikaiseen s.syöksyyn.

      Hankin itse äskettäin reseptin ja huomasin että kun nauttii sildenafilia niin peniksestä tulee kivikova ja jotenkin tunto hieman vähenee. Siemensyöksyä ei saa aikaiseksi niin helposti.

      Jos seksiä harrastaa harvoin niin ehkä sekin vaikuttaa siihen että tulee "äkkilähtö ? Jos vaimo suostuu seksiin harvoin niin silloin kestävyyttä voisi ehkä parantaa käteenvedolla säännöllisesti jne.

      Netistä saa varmaan tietoa aiheesta poimittua esim.

      http://www.seksuaaliterveysklinikka.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=4

    • 456454
    • n:21

      priligy maksaa kympin laaki... laittaa miesystävän oksentamaan joka kerta, jonka jälkeen ei mitään oireita ja seksi on huippua.. muilla vastaavia kokemuksia?

    • JH

      Auttaa!

    • helpottunut

      Moi vaan! Viagrasta ei ole kokemuksia mutta ennenaikaisesta siemensyöksystä kärsin parikymmentä vuotta, tuli kokeiltua kaikenlaista mutta ei mistään oikein apua löytynyt kunnes pari vuotta sitten markkinoille tuli lääke nimeltä Priligy. Jos ennen itse yhdyntä oli ohi jo muutamassa minuutissa niin Priligyn ansiosta pystyn nauttimaan yhdynnästä kutakuinkin niin pitkään kun hyvältä tuntuu.

      Priligy on resepti lääke ja sen maksaa 36 euroa paketti (kolme pilleriä) itse käytän 30mg pilleriä sitä on ilmeisesti saatavana myös 60mg pillerinä.

      Pilleri on otettava runsaan veden kanssa 1-3 tuntia ennen yhdyntää. Sivuoireita ei itselläni juuri ole korkeintaan hiukan unettomuutta seuraavana yönä, en tosin tiedä johtuuko pilleristä vain hurmiosta.
      Kokeilkaa tätä ennen kuin turhaudutte.
      Ps. Olisisin ehkä vielä naimisissa jos pilleri olisi ilmestynyt ennemmin markkinoille:)

    • 112233

      Kyllä auttaa mulla ainakin tuntuu että liian pitkäänkin,että kokelemaan vaan.

    • Anonyymi

      Minä olen huomannut, että viagralla kulli seisoo, mutta siemensyöksy tulee jo minuutin kuluttua. Usein sejraavana aamuna kulli seisoo kuin puukalikka, mutta vaimo nukkuu niin sikeästi, ettei uskalla herätellä. Muutaman tunnin päästä kulli on jo parhaan kovuutensa menettänyt.

    • Anonyymi

      Tokkopa auttaa , jonkinlainen ajatusten hallinta voisi jelppiä .

    • Anonyymi

      Oma kokemus on se, että Viagra ei auta tuossa ongelmassa. Se kyllä tekee sen, että vehje pysyy kovana ja seisokki kestää pidempään, mutta siemensyöksy tulee silti yhtä nopeasti jos on tullakseen. Eli ei ole mikään taikapilleri ennenaikaiseen laukeamiseen. Joillekin kuulemma Cialis on tuonut vähän enemmän rentoutta ja pidemmän keston, mutta sekään ei varsinaisesti muuta laukeamisherkkyyttä. Viagra https://medilux.fi/sildenafiili/ ja sen rinnakkaiset lääkkeet on suunniteltu nimenomaan erektion vahvistamiseen, eivät siemensyöksyn hallintaan. Joskus auttaa se, että keskittyy hengitykseen ja yrittää olla jännittämättä liikaa. Osa kokeilee myös erilaisia asentoja tai tauottamista kesken touhun. Ei ehkä täydellinen ratkaisu, mutta pienetkin kikat voi pidentää aikaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1266
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      986
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      907
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      854
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      843
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      201
      762
    7. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      729
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      44
      718
    9. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      707
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      657
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      122
      645
    12. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      606
    13. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      575
    15. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      83
      528
    16. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    17. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      134
      518
    18. Tiedätkö ton lähilammen?

      🤔
      Ikävä
      39
      495
    19. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      490
    20. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      487
    Aihe