6700 slide

miten ihmeessä tosta saa peliäänet pois päältä??? käyttöohjeesta ei löydy mitään, kokeiltu laittaa äänettömälle, tehosteäänet pois mut silti huutaa täysillä... apua?
11115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oletko ottanut profiileista sen "varoitusäänet" pois päältä?

Äänestä

Toimiiko sulla DTMF valinnat esim. Fringissä tai saatko ylipäätään SIP puheluja soitettua? Melkoinen pettymys oli koko laite ja aika hinnakas noinkin "vanhentuneeksi".

Äänestä

varoitusäänet on pois, ja seuraavan kommentista en ymmärrä mitään...;)

Äänestä

mutta miksi mainita jos jos olet saanu jo apua muista viesteistä?vai?

kaikki peliäänet lähtee ainakin tästä viimeistään kun laittaa profiilin äänetön päälle,itse asiassa ei niitä muuten saakaan pois 5230,.monessa ovi kaupan pelissä on mahdollisus äänet/äänetön vaihtoehto,mutta ei noissa alkuper peleissä

Äänestä

profiili äänettömällä, tehostusäänet pois, varoitusäänet pois mutta silti pelissä oleva alkuperäinen Boumcer-peli huutaa täysillä. ei saa edes hiljemmalle, vaan lapsi on suljettava toiseen huoneeseen jos haluaa pelata.

en ymmärrä mistä sait käsityksen että olen saanut apua muista viesteistä, tarkoitin että dtmf ja fringit ei sano yhtään mitään joten ei myöskään auta.

Äänestä

oletko ottanu sovellusten äänet pois,.valikko>sovellukset>valinnat>sovellusten äänet>ei käytössä
Jos ei auta niin resetoi känny ja laita uudestaan alusta pitäen kaikki pois tai päälle mitä haluatkin

Äänestä
  • siis näin valikko>sovellukset>valinnat>sov.asetukset>sov.ääne>ei käytössä s40 puhelimen mukaan

    Äänestä

sovellukset>valinnat ja sen jälkeen ei löydy kohtaa sovellusten asetukset. on hae sovelluksia, näytä avoimet sovellukset, siirrä, uusi kansio yms....

ei oikeesti mä heitän järveen tän koneen.

Äänestä

poistin koko pelin kännykästä, johan lähti. kiitos vaan avunantoyrityksistä!

Äänestä

Vapunen, miten helvetissä muka varoitusäänet vaikuttaisivat sovellusten ääniin?

Äänestä

sama onngelma,ei millään lähe tästä nokian puhelimestä äänet pois,eikä käyttöohjeissakaan lue yhitäksmitään..!! SAMAA MIELTÄ IPANUPAN KANSSA!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ipanupa kirjoitti:

miten ihmeessä tosta saa peliäänet pois päältä??? käyttöohjeesta ei löydy mitään, kokeiltu laittaa äänettömälle, tehosteäänet pois mut silti huutaa täysillä... apua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu