autolla Kyproksella

uskaltaako

Mihin päin kannattaa suunnata autolla Agia Napasta? Vai, onko turha haaveilla saaren kiertelemisestä vasemman puoleisen liikenteen takia?

3

848

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sekaan vain

      Hyvin siellä liikenteen seassa pärjää. Kannattaa "harjoitella" ekana vähän rauhallisimmilla teillä ja lähteä vasta sitten Larnacaan tms. Mutta ei nuo kaupungitkaan kauhteita paikkoja ole.

      Itselläni toimii ajatusmalli "kuski istuu keskiviivan puolella" :) Alkuun kun toistelee itselleen tuota risteyksessä niin pikku hiljaa se luonnistuu automaattisesti. Ja joka päivä turistialuilla näkyi vuokra-autoja jotka yrittivät lähteä risteyksestä väärään suuntaan. Onneksi vuokra-autoissa on punaiset rekisterikilvet, joten ne eroittaa jo kaukaa ja paikalliset osaavat varoa.

    • tänks

      Kiitos sinulle vinkistä! Pidän tuon mielessä, niin eiköhän se siitä.. :) On vaan pakko uskaltautua, sillä haluamme nähdä saarta ja autolla kiertäen se onnistuu kaikkein parhaiten.

    • Jape000444

      Olen ajanut aika paljon kaksipyöräistä ja autoa Kyproksella. Mm. Larnaka, Pafos ja Limassol ovat tuttuja. Silti otan aina automaattivaihteisen auton kun autolla liikutaan. Jää yksi stressin aihe pois. Suosittelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe