Hei!
Mitä mieltä olette nykyään tuosta pioneeri toiminnasta, onko enään poliittinen järjestö? Millaista toimintaa siellä harrastetaan onko se niin kuin partiolais järjestö? ja millaisia ovat näiden lasten vanhemmat, eli onko ihan "normaali "populaaria;), niin kertokaa te jotka olette toiminassa mukana, onko mukavaa?
Demokraattiset Pioneerit
2
150
Vastaukset 2
- TotalPleasure
Helsingin keskustassa Mikonkadun ravintoloiden edessä ja Rautatieaseman sisäänkäyntien edustoilla näkee kaikkina iltoina ja öinä, mutta etenkin keskiviikkoisin, torstaisin ja viikonloppuisin miehiä autoineen ja autoitta, joista tietää että heillä on aikeet tehdä rikoksista raain, tuhoisin ja vahingoittavin naisen näkökulmasta, jos he vain saavat siihen tilaisuuden. He aikovat raiskata naisen, naisia, jos se vain on mahdollista. Kyse ei ole mistään naksahduksesta päässä, vaan raiskaus-suunnitelmat ovat muhineet ja muhivat näiden miesten päissä alati. Kun raiskaajat ovat ulkomaalaistaustaisia, on useimmiten kyse tarkoituksellisesti tuhota ja vaurioittaa muita kuin oman maalaisia naisia. Muut kuin oman maan naiset ovat 'huoria' ja ovat vastine heidän ex-kotimaidensa prostituoiduille.
Miehet ovat ainakin näillä kyseisillä paikoilla passissa koko illan, yksin ja yhdessä. Kierretään ja haetaan sopivia uhreja. He toimivat tietoisesti ja heidän toimintansa kaava on suunniteltua. Usein yritetään saada yksi nainen autoon, jossa on monia miehiä. Tarjotaan 'kyytiä kotiin', 'pyydetään drinkille autoon' tai 'jatkoille muualle'. Tarjotaan pimeää taksia sopivantuntuisille naiskaksikoille. Yksi miehistä saattaa ehdottaa kävelyä esimerkiksi Kaisaniemen 'raiskauspuistoon' mahdolliselle tulevalle raiskauksen uhrille. Miehen kaverit tarkkailevat taustalla sivusilmällä hankkeen onnistumista ja liittyvät joukkoon, jos nainen saadaan lähtemään kävelemään kohti Teatterikujaa. Kotona näitä miehiä saattaa odottaa kihlattu, jonka kanssa suunnitellaan perhettä ja häitä tai jopa viimeisillään raskaana oleva oman maan oma kulta. Mistä tämä kertoo?
Helsingin poliisit ovat tietoisia tästä kaikesta. Mihinkään toimiin ei ole kuitenkaan ryhdytty, vaikka paljon olisi pystytty tekemään, jos vain olisi haluttu jo monien vuosien ajan, sillä ilmiö ei ole uusi tai tuore. Se kertoo siitä, että asenteissa ja ajatteluissa on pahoja vääristymiä myös muiden kuin raiskaajien päissä. - kevyt haavanlastu
Joo kunhan muistatte millaista oli auvoinen olo Isä Aurinkoisen Neuvostoliitossa vuosina 1937 ja 1938. Ota selvää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051770
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461179Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231000Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172849Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48722
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14702Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636