Demokraattiset Pioneerit

Nuorisolle toimintaa

Hei!
Mitä mieltä olette nykyään tuosta pioneeri toiminnasta, onko enään poliittinen järjestö? Millaista toimintaa siellä harrastetaan onko se niin kuin partiolais järjestö? ja millaisia ovat näiden lasten vanhemmat, eli onko ihan "normaali "populaaria;), niin kertokaa te jotka olette toiminassa mukana, onko mukavaa?

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TotalPleasure

      Helsingin keskustassa Mikonkadun ravintoloiden edessä ja Rautatieaseman sisäänkäyntien edustoilla näkee kaikkina iltoina ja öinä, mutta etenkin keskiviikkoisin, torstaisin ja viikonloppuisin miehiä autoineen ja autoitta, joista tietää että heillä on aikeet tehdä rikoksista raain, tuhoisin ja vahingoittavin naisen näkökulmasta, jos he vain saavat siihen tilaisuuden. He aikovat raiskata naisen, naisia, jos se vain on mahdollista. Kyse ei ole mistään naksahduksesta päässä, vaan raiskaus-suunnitelmat ovat muhineet ja muhivat näiden miesten päissä alati. Kun raiskaajat ovat ulkomaalaistaustaisia, on useimmiten kyse tarkoituksellisesti tuhota ja vaurioittaa muita kuin oman maalaisia naisia. Muut kuin oman maan naiset ovat 'huoria' ja ovat vastine heidän ex-kotimaidensa prostituoiduille.

      Miehet ovat ainakin näillä kyseisillä paikoilla passissa koko illan, yksin ja yhdessä. Kierretään ja haetaan sopivia uhreja. He toimivat tietoisesti ja heidän toimintansa kaava on suunniteltua. Usein yritetään saada yksi nainen autoon, jossa on monia miehiä. Tarjotaan 'kyytiä kotiin', 'pyydetään drinkille autoon' tai 'jatkoille muualle'. Tarjotaan pimeää taksia sopivantuntuisille naiskaksikoille. Yksi miehistä saattaa ehdottaa kävelyä esimerkiksi Kaisaniemen 'raiskauspuistoon' mahdolliselle tulevalle raiskauksen uhrille. Miehen kaverit tarkkailevat taustalla sivusilmällä hankkeen onnistumista ja liittyvät joukkoon, jos nainen saadaan lähtemään kävelemään kohti Teatterikujaa. Kotona näitä miehiä saattaa odottaa kihlattu, jonka kanssa suunnitellaan perhettä ja häitä tai jopa viimeisillään raskaana oleva oman maan oma kulta. Mistä tämä kertoo?

      Helsingin poliisit ovat tietoisia tästä kaikesta. Mihinkään toimiin ei ole kuitenkaan ryhdytty, vaikka paljon olisi pystytty tekemään, jos vain olisi haluttu jo monien vuosien ajan, sillä ilmiö ei ole uusi tai tuore. Se kertoo siitä, että asenteissa ja ajatteluissa on pahoja vääristymiä myös muiden kuin raiskaajien päissä.

    • kevyt haavanlastu

      Joo kunhan muistatte millaista oli auvoinen olo Isä Aurinkoisen Neuvostoliitossa vuosina 1937 ja 1938. Ota selvää..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      76
      6725
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6493
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6282
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      362
      4083
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2482
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2399
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      44
      2126
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      134
      1492
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1442
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      196
      1212
    Aihe