ZZR 1100

Ostin ZZR 1100:n -98 mallisen. Huomasin öljyjä vaihtaessani, että mm. iskarin alapäässä on rasvanippa. Niitä oli 4 kaikestaan "takasvingissä". Kuulunee rasvata aika-ajoin? Kuinkahan usein ja millaista rasvaa? Tyhmä kysymys, mutta näytti siltä, että ei ole aikoihin rasvattu. Nipat oli ravan peitossa.
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan normaalia vaseliinia kuuluu niihin vaseliiniprässillä painaa, sehän se on kunnon rasvaa tuollaisiin linkkkuihin ja muihin rasvanippoihin.
Kyllä kait niihin kannattaa kilometreistä tietenkin riippuen, mutta pari kertaa kaudessa rasvaa ruikkia, ei nitä liian usein pysty ainakaan laittamaan....
Tämä on siis vain mun mielipide, korjatkon joku jos on ihan väärää tietoa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvä zetori-mies kirjoitti:

Ostin ZZR 1100:n -98 mallisen. Huomasin öljyjä vaihtaessani, että mm. iskarin alapäässä on rasvanippa. Niitä oli 4 kaikestaan "takasvingissä". Kuulunee rasvata aika-ajoin? Kuinkahan usein ja millaista rasvaa? Tyhmä kysymys, mutta näytti siltä, että ei ole aikoihin rasvattu. Nipat oli ravan peitossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu