kiertää "mykkä" nainen, esittää lapussa olevansa työtön ja että ostaisitko hänen omia tekemiään puutöitä! KUKA TÄSSÄ KYLÄSSÄ EI OLISI TYÖTÖN! O ko muitten ovilla näkyny mykkiä???
tuulikalliossa
laitonta kaupustelua
12425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On! Vähän väliä on oven takana mykkä....;D
Tuota kutsuisin yritteliäisyydeksi!
Siitä vaan.
Kyllä ostaisin - myös mykältä.
Oliko sellainen hoikka tumma nainen,jolla olkalaukku, ulkomaalaisen näköinen ? kierteli lauantai-iltapäivällä lakasenpellolla, ei tietenkään laskettu sisään.
Hyvä ettet "laskenut" sisään.
Olisi saattanut tulla lisää näitä kaupustelijoita. Ajastaan.
Ei koskaan kantsi laskee sisälle...naamalle, naamalle vaan.
Tämä on sitä yritteliäisyyttä mitä hallitus peräänkuuluttaa. Kenellä vain on tuote, mitä lähteä myymään, niin siitä vain.
tyrkkää kyrvällä
Pappa luki ääneen uutisen lehdestä: "Mies pahoinpiteli naisen Tyrväällä."
Heikkokuuloinen mummeli: "Ai millä?
TYRVÄÄN NÄRHET OLLEET LIIKKEELL..:?
Olinpa tyhmä, kun en laskenut sisään,siis taloon sisään...Nyt harmittaa !!
Kylmiä jäisiä sydämiä tässä keskutelussa. Sitä keväistä Imatralaista spirittiä.
meillä kävi KUUROMYKKÄ-maalikko saarnaaja jota kuuntelin koko illan ja säästin telkkarin ja radion kulumista ja visuaalinen nautinto lähenteli orgasmia..
Näitä lapunesittäjiä pyörii vähän väliä,tääl korvenkyläskin,sanoin soittavani poliisille johan sai vauhtia töppösiin,ihan huijareita ne on