Nimimerkille

Lusiina 4.
Tiedoksi sinulle että minä laitoin tänne tänään uuden aloituksen,kyselin siinä Kizz3:n ym. kuulumiset.
Vaikka sinä olet palstalla kaiken tietävä,niin tällä kertaa erehdyit,minä en koskaan käytä nimimerkkiä " totuuden torvi".
Olen entinen syöpäpotilas,sairastin rintasyövän noin kolme vuotta sitten.
Käytän omana nimimerkkinäni " ex.syöpäpotilas ".

Tämä sinulle tiedoksi ja hyvää illan jatkoa.
795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen myös ex-syöpäläinen. Luen joskus tätä palstaa. Olen todella yllättynyt että tänä viikonloppuna tuli paljon kirjoituksia `kauppajupakasta´. On hyvä asia, että joku jaksaa googlata ja ottaa selvää. Sitten kertoo mitä on saanut tietoja.
Minäkin haluaisin tietää ja tukea hoidoissa olevia ja toipuneita syöpäpotilaita.
Lämmintä kevättä ko. potilaille!

Äänestä
  • Luin palstaa ja tuntuu pahalta ,etteivät nämä uudet syöpäpotilaat enää halua kirjoittaa palstalle.

    Äänestä

  • 14+2 kirjoitti:

    Luin palstaa ja tuntuu pahalta ,etteivät nämä uudet syöpäpotilaat enää halua kirjoittaa palstalle.

    Eihän tänne voi kirjoittaa mitään,heti tuomitaan ja syyllistetään omaa tapaa selvitä.Tämä -ra:ta koskeva kauppajupakka on saanut käsittämättömät mittasuhteet.Miten se liittyy syöpään?Luulin että täällä keskusteltaisiin syövästä,selvitymisestä,arjen iloista ym.

    Äänestä

Aloitus oli tehty nikilla "ex-syöpäp."

Äänestä

Johan on saivartelua,etköhän huoma itse että syöpäp. on syöpäpotilaan lyhenne, täällä monet lyhentävät sanan syöpäpotilas joko syöpäp, syöppis ,syöpäläinen , sp.

Minä käytän nimimerkkinä milloin mintäkin edellä mainituista,fiiliksen mukaan.

Äänestä
  • Luonnollisesti ko.nimimerkkejä mainittuina he vaan tahtovat kertoa seuraavansa edelleen tätä palstaa entisinä syöpäpotilaina. Joskus pelkkinä numeroina.
    Haluan pysyä anonyyminä mutta kuitenkin pysyn asiassa.
    Onko tämä väärin tai tuomittava?

    Äänestä

Taidan tietää kuka käyttää nimimerkkiä: 'totuudentorvi',- on sellainen tuntuma...:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex.syöpäpotilas kirjoitti:

Lusiina 4.
Tiedoksi sinulle että minä laitoin tänne tänään uuden aloituksen,kyselin siinä Kizz3:n ym. kuulumiset.
Vaikka sinä olet palstalla kaiken tietävä,niin tällä kertaa erehdyit,minä en koskaan käytä nimimerkkiä " totuuden torvi".
Olen entinen syöpäpotilas,sairastin rintasyövän noin kolme vuotta sitten.
Käytän omana nimimerkkinäni " ex.syöpäpotilas ".

Tämä sinulle tiedoksi ja hyvää illan jatkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu