23,5 %

PERUSSUOMALAISILLE 23,5 %, Hämeessä.
Tällä tuloksella Persut nousevat siellä suurimmaksi puolueeksi.
Tämä on Hämeensanomien uusin tutkimus.
Joten Perussuomalaisten nousukiito jatkuu.
Oliskohan liityttävä näihin SUURVOITTAJIIN ????
4132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Keskustalaiset vetoavat edelleen äänestäjiin vaalirauhan säilyttämisen puolesta.

Mönttinen toivoo, että tempaukset loppuisivat ja demokratiaa ja äänestäjiä kunnioitettaisiin niiden ansaitsemalla tavalla.

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011041113526195_vl.shtml

Ihmisen pään sisään ei voi mennä. Ainoa keino julkisten vihanpurkauksien torjumiseksi on tuomita ne heti, jyrkästi ja mahdollisimman laajasti. Tämän suomalaispoliitikot unohtivat perussuomalaisten nousun lamaannuttamina kuukausia sitten.

KATJA BOXBERG
[email protected]




ja näin iltalehti kunnioittaa sitä vaalirauhaa...

haetaan oikein ruotsalaiset puuttumaan suomen vaaleihin!!!>

Hyökkäys Soinia vastaan
Maanantai 11.4.2011 klo 05.07
Ruotsissa seurataan huolestuneina perussuomalaisten rynnistystä kohti hallitusta.

Lue lisää aiheesta maanantain Iltalehdestä! Lehdessä muun muassa, millä tavalla perussuomalaiset rinnastuvat Erforsin mielestä ruotsidemokraatteihin.
MARKO-OSKARI LEHTONEN

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011041113522255_vl.shtml


KYLLÄ ON SUOMALAISELLA MEDIALLA KOVA SOININ PELKO, HESARIN JUTUT,YLE,MTV3, ILTASANOMAT JA NYT ILTALEHTIKIN

KÄYVÄT PELOTTELUPOLITIIKKAA. JOS ÄÄNESTÄTTE SOINIA NIIN TULEE MM. MAAILMAN LOPPU.

toimitajat äänestävät kokkareita joten kokkareiden -kataisen pelotelupolitiikaa levitetään mediassa.

Missä se vaalirauha?????

Täältä äänestäjille faktaa:

http://www.perussuomalaiset.fi/

Äänestä

Höpö höpö !!! Persujen äänisaalis tulee olemaan 12,3 %. Ei ne kaikki ole noin vaan höynäytettävissä. Höpösakkia koko persut, kutan aikoinaan smp-porukka, muistelkaahan urpoleppäs-vainajaakin. Lupasivat 3 kk:ssa poistaa työttömyyden ja saivat työministerin paikan. Kuinkas siinä kävikään???

Äänestä
  • Aikonaan kun persujen edeltäjä pääsi hallitukseen alettiin mattoja kutomalla ja katiskoja tekemällä hoitamaan Leppäsen mallin mukaisesti työttömyyttä- miten kävi, taisi jäädä haiseva luu käteen. Konstit evät pitkälti kantaneet vaikka oli
    vaaleissa luvattu tarkka aikatalu asian hoitamiseen. Saipahan Pentti työllistettyä kaverinsa "projektiin ".
    Katteettomin lupauksin nytkin ollaan sotkemassa maan asiat siihen malliin että korot nousevat ropisten ja näin saadaan kyykytettyjä ja kansalaisten hätää lisää.

    Äänestä

Taitaa tässä kuitenkin olla eri henkilöistä ja eri ajasta kysymys, joten tuskin
Perussuomalaiset kaipaavat Vennamoitten aikaa.
Mitä tulee tuohon 12,3 %, niin jo sekin olisi mahtava voitto puolueelle ja
yli kolminkertaistaisi (n. 20 edustajaa) edustajamäärän.
Milloin viimeksi on saanut mikään puolue tuota mainittua lähes 10 %
kannatuksen nousua.
Sitäpaitsi uskon Persujen kannatuksen olevan huomattavasti tuota suuremman
eli jotakin 15-18 %.
Tämän voiton mahdollistaa edellisen hallituksen ja eduskunnan ajama
suurituloisia suosiva veropoitiikka ja vaaliraha ym rosvoilu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YLÖS JA KOVAA kirjoitti:

PERUSSUOMALAISILLE 23,5 %, Hämeessä.
Tällä tuloksella Persut nousevat siellä suurimmaksi puolueeksi.
Tämä on Hämeensanomien uusin tutkimus.
Joten Perussuomalaisten nousukiito jatkuu.
Oliskohan liityttävä näihin SUURVOITTAJIIN ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu