Hei
Olen 28-vuotias nainen. Löysin urheilun ilon vasta vanhempana. Tietääkö kukaan onko Tampereella mitään peli/harrasteporukkaa mihin voisi tämän ikäinen aloittelija tulla mukaan?
Olen 28-vuotias nainen. Löysin urheilun ilon vasta vanhempana. Tietääkö kukaan onko Tampereella mitään peli/harrasteporukkaa mihin voisi tämän ikäinen aloittelija tulla mukaan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moimoi! Harrastelen enemmän tai vähemmän urheilun muodossa, mutta itsekin kaipailisin jotain porukkaa, jonka kanssa urheilla. Olen 29 v. ja itseäni kiinnostaa kesän tullen maastopyöräily, ratagolffaus ja olisi kiva kokeilla myös ratafrisbeetä. Samoin kiinnostaisi liitosurffauksen kokeilu. Muuten tulee käytyä salilla satunnaisesti, pilateksessa ja talvisin heilun rinteessä.
Eli jos joku tietää tai haluaa perustaa tällaisen porukan Tampereelle, viestitelkääs tänne :)
Moi,
Itseänikin kiinnostaisi ratagolf vaikka vähän säännöllisemmin. Frisbeetä olen heitellyt, mutta ratafrisbeestä ei kokemusta.
Siis ratagolfiin kavereita kaipailee 47v nainen Tampereen ympäristöstä.
Onko ratagolf sama kuin minigolf ? Ei varmaankaan...
Minua kiinnostaisi ihan lenkkiseura tai jumppakaveri. Uintikin sopii ja alkeita olen kerran tenniksestä opetellut vuosi sitten. Ikää minullle on kertynyt jo 40 vuotta.
Muotialan suunta olisi paras lenkkeilyä ajatellen.
Ratagolf on sama kuin minigolf. Koulukadulla Tampereella on kenttä, jossa 3 erilaista rataa (huopa, eterniitti ja betoni). Seura Manse Ratagolf järjestää viikkokisoja ja kansallisiakin kilpailuja. Olen itse kilpapelaaja mutten kuitenkaan Tampereelta. Käväise kentällä ja lähde mukaan seuratoimintaan, suosittelen!