palomuuri

Mistä johtuu kun koneeseeni asennettiin ZoneAlarm Pro palomuuri niin sen jälkeen
en ole saanut avattua sättipostia lainkaan, muuten kyllä kaikki toimii hyvin, onko muuta tehtävissä kuin muurin poisto?
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

täytyy säätää muurin asetuksia löysemmalle
tai avata sätille portti.
Mikä painos muurista ilmainen vai maksullinen?
Jos sättäät ilman muurin suojaa, koneesi on
enemmän muiden käytössä kuin omassa!

Äänestä
  • keksien salliminen riittää tai sitten sulla
    on "stealth" -mode päällä, siittä ei sätit
    tykkää.

    Äänestä

  • äpp kirjoitti:

    keksien salliminen riittää tai sitten sulla
    on "stealth" -mode päällä, siittä ei sätit
    tykkää.

    aika usein on näillä palstoilla ongelmana ollut että on kaks palomuuria. Ensin on joku Nortonin tai F-securen turvaohjelma ja siihen päälle lyödään ilmanen varmuuden vuoks, niin soppa on valmis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi aloittelija kirjoitti:

Mistä johtuu kun koneeseeni asennettiin ZoneAlarm Pro palomuuri niin sen jälkeen
en ole saanut avattua sättipostia lainkaan, muuten kyllä kaikki toimii hyvin, onko muuta tehtävissä kuin muurin poisto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu