On käsittämättömän hintaisia nuo esim finnairin lennot hampuriin,toki halvemmalla saa esim air-baltikilta,mutta lento voi kestää 11-20h! tarkkana saa olla!
Vinkatkaa joku jos tiedätte kohtuuhintaisia lentoja? ja ymmärrän jos hinnat kesakautena korkeella,mutta nyt mennään vielä huhtikuuta..
Lennot Hampuriin!!
9
750
Vastaukset 9
- jt
Kannattaa varata Ryanairilta lento Bremeniin ja sitten ottaa 2h bussimatka ryanairin bussilla Hampuriin (bus2fly). Halvemmaksi tulee ku finnair.
- Hyötyaika
Ja aikaa menee..., tuleeko tuolla konstia ylimääräiset hotelliyöpymiset kaupan päälle, verrattuna suoriin lentoihin?
- Hansakauppias
Lentojen hinta taitaa nykyään riippua enemmän varauksen ajankohdasta (mitä aiemmin sen halvempi) kuin siitä missä kuussa lento on. Suoraan kai lentää vain Finnair. Vaihdollisia yhteyksiä tarjoaa ainakin Lufthansa, näytti halvimmillaan olevan tässä kuussa 189 egee.
- ei kallista
Ainakin esim.23.7 ja paluu 26.7-11 finnairin suorat maksaa 245,00 eur meno-paluu.Eikö sulla oo edes siihen varaa?reissuun pitäs päästä mutta rahat ei riitä vai?
- 77777g7
Ryan Bremeniin 50e M/P. Bussi Hampuriin 40e M/P
- Genauuuuu
Scandinavian Airlines itselleni ainakin halpa, menee kuitenkin yhden vaihdon kautta..
- kesäkuun matkailija
No itse lensin alle 200€ suoraan Hgistä ostaen lipun 2 viikkoa ennen lähtöä. Jos kiertoreitit laskee: matka Treelle matkalaukusta lisämaksu lentoajat niin kyllä pieni mukavuus voittaa, kun eroksi korkeintaan 50 euroa. Ja Riikassa ei myöskään viitsi lomapäiväänsä tuhria.
Toinen hyvä säästö on välttää hotelliyöpymisiä pe-su, koska silloin paikalliset tekevät viikonloppumatkoja ja ympäri maata hotellin hinnat nousevat usein tuntuvasti.
Matkailen usein kesäkuun alussa tai meillä koulujen alettua perillä business-.matkailijat lomalla, tuolloin saa matkapaketista usein aika kivan hintaisen. - TMP-CIA
Ryanair lentää suoraa Bremeniin, kentältä on lyhyt ratikkamatka keskustaan tai rautatieasemalle. Mikäli matka jatkuu Hampuriin, voi mennä junalla:
21€ ja lisämatkustajat 4€ per nuppi (huom, 1 lapsi/aikuinen ilmaiseksi)
Tämä lippu toimii jo ratikkamatkalla Bremenissä ja molempien kaupunkien lähiliikenteen busseissa, metroissa jne. koko päivän. Lipun voi ostaa lentoaseman neuvonnasta tai automaatista ulko-ovelta.
http://www.bahn.de/regional/view/regionen/niedersa/freizeit/niedersa_ticket.shtml- TMP-CIA
Tällä hetkellä näytti Ryanairin hinta olevan alk. 16 €/suunta veroineen
(mikäli maksaa Mastercard prepaid kortilla ja matkustaa 10kg:n käsimatkatavaran kanssa).
http://www.ryanair.com/fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1161636Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148752- 56747
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39621Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö231602Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601- 67599
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567