Eikö porvoosta löydy nuorille mitään järkevää tekemistä, jos ainut mikä näitä herranterttuja kiinnostaa on pään sekoitus huumeilla?
Narkkarikakarat
???what gives
10453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No nehän saa hyvän esimerkin aikuisilta jotka sekoittavat päänsä viinalla harva se päivä joko kotona tai sikailevat ympäri kaupunkia esittelemässä itseään. Moralisointi on hieman turhaa tässä viinaihannekulttuurissa. Huume mikä huume.
Heips. olen samaa mielipuolta kuin sinä. vanhemmilta se opitaan. kun itse olin nuori niin kaupasta haettiin muutama pullo keppanaa siis 2-5 kpl. mutta nyt haetaan kaksi mäyräkoiraa tai lavallista ihan vaan suvereenisti iltanaposteluun. toki on sanottava, että kalja kun kalja tai viininlitku määrästä riippumatta ajaa samaa asiaa. Ei lapsille uskalleta enää antaa rajoja tai kotiintuloaikoja koska vanhemmat on itse tasasessa promillen jurrissa kotona. Tämä suomalaisten eurooppalainen viinikulttuuri on niin iso vitsi kun vaan voi olla. juodaan kotona " hienoa valkoviiniä hernekeiton kanssa koska se on gulddurelliä. Ihan totta ihmiset menkää syvälle itseenne ja tsempatkaa................. PS. hernerokan kanssa voi juoda ihan maitoa.
Samaa miettinyt. Taas kuoli yksi huumeen käyttöön. Nuori sai sydänkohtauksen ja menehtyi.
Nuorilla joku ieliharha, että huumeet eivät ole vaarallisisa. Jos et kuole niin aivotoimintasi ainakin kärsii etkä sitä voi korjata koskaan!
Oikea kohtalo narkkareille. Kuolis kaikki vaan pois, näistä huumekakaroista ei kasva muuta kuin rikollisia ja muuta yhteiskunnan pohjimmaista ainesta.
reh.meil.pide. : tuollainen kirjoitelu saa veren kiuhumaan suonissani. kaikki "huumekakarat" ovat jonkun lapsia, siskoja, veliä ym. läheisiä. Ikinä en toivoisi kuolemaa kenellekkään. Mieti jos joku toivoisi kuolemaa sinulle/läheisillesi.
Hyvin kirjoitettu. Kaikki huumeiden käyttäjät ovat myös ihmisiä, yksilöitä. Niitä voi rakastaa. Niitä pitäisi rakastaa. Ja huumeidenKÄYTTÖ on sentään aivan minimaalinen moraalinen paha verrattuna oikeaan rikollisuuteen.
Minä en ole ikinä käyttänyt muuta kuin viinaa, mutten näe syytä lähteä tuomitsemaan näitä jehovan orjia.
Anteeksi vaan huumetonaina. TÄMÄ on joko maailman paras provo tai olet oikeasti hieman Kröhöm..... Siis huumeiden käyttö on minimaalinen moraalinen paha. just joo. todella minimaalinen moraalinen paha. ja huume bisneksessä ei sitten liiku rikollisuus. ihan vaan mennään torille ja ostetaan pari G:tä jehovaa. Ei kama nyt sentään ole mitään torikauppaa. Voisit mennä vaikka helsinkiin narikkatorille huutelmaan, että minä rakastan teitä. Noh etpähän erottuisi joukosta. En toki tarkoita, että kaikki narkkarit pitäisi eliminoida, mutta lapsuudesta ja vanhempien huolehtimisesta lähtee suurin osa hommasta..... Lisäksi kirjoitit, että NIITÄ voi rakastaa. NIITÄ ????? siis jotain kaupan tavaroita vai ihmislapsia? Hei pysy vaan siinä viinan paskassa ja mieti vaikka miten saisit pullonkorkin auki.
"Hän" ja "he" voi korvata demonstratiivipronomineilla "se" ja "ne". Se, että korvaa persoonapronomiinin tällä tavalla ei ole väärin. Tosin kannattaa tietää miten sitä (siis demonstratiivipronominia) pitää käyttää. Joten: "niitä" pitää rakastaa.
huumenuoria löytyy ihan kaikista yhteiskuntaluokista...
ei ne narkkarikakarat ole kaikki perheistä joissa on päihdeongelma tai ettei välitetä lapsista. helvetin helppo osoitella, ja syyllistää vanhempia jos ei ole huumeongelma mitenkään koskettanut omaa elämää.
mut hei, on varmaan ihan jees ,ett niit narkkejakin on. mites te muuten tuntisitte olevanne parempia ihmisiä?
voimia kaikille, joita huumeongelma koskettaa, sillä huumeiden vuoksi särkyy monen ihmisen sydän.
Miksi deelereitä höösätään. Kunnon rangaistukset kaikille jotka välittävät ja kasvattavat kannabista ynnä muuta paskaa. Houkuttelevat kokeilemaan ja sitten saavat saatanalliseen koukkuun. Tuollaiset hulttiot pilaavat nuorten elämän ja tekevät muutakin pahaa.