terveyskeskus ja kuulon testaus

Jos haluaa varata terveyskeskukseen ajan, testaamaan kuulon, pitääkö se aika siis varata etukäteen vai voiko vaan mennä paikalle ja kysyä että voiko kuulon testata?
12785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eikös tätä(kin) kysytä jo toistamiseen aikas lyhyen ajan sisällä, mutt olkoon.
Kyllä ainakin meillä päin pitää terveyskeskuksesta tilata/varata/sopia aika aina etukäteen, kun haluaa johonkin toimenpiteeseen mennä. Vain joihinkin labrakokeisiin meillä pääsee jonottamalla.
Ensiapu ja päivystys on asia erikseen. Niihin aikaa ei tarvi etukäteen sopia.

Eli varaa aika ja siitä se kuulontutkimus lähtee liikkeelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suohem kirjoitti:

Jos haluaa varata terveyskeskukseen ajan, testaamaan kuulon, pitääkö se aika siis varata etukäteen vai voiko vaan mennä paikalle ja kysyä että voiko kuulon testata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu