Ketkä on kaupungin parhaimmat portsarit?
top3 portsarit
dreddy
382781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
aatsi,paatsi ja kraatsi. siinä sellainen kolmikko että kaikki lähtee.
Kaikki hormineilla päänsä pilanneita
Ahti ehdottomasti.
Ei sellaisia olekkaan.
Yks paskimmista on ainaki wiltsun He-man. Ei minkään näköstä pelisilmää.
Posket punottaen arpoo, et ketä päästää sisään ilman mitää logikkaa.
Huvittuneena seurannu pitemmän aikaa sitä toimintaa.
Wiltsun poket kuten Veki oli aikanaan ykkösiä kaupungissa.
Punaposken tarpeeton voimankäyttö on ainut tapa tuoda itseään esille. Siten sitä saa ovella oleva suurmieskin piparia ja voi elvistellä paikallisessa Vetelä-Saimaassa että känniset naiset ovat ... ja vitun exä kans. Sitä saa mitä tilaa.
Ahti ja Tero parhaimmat .
Tero, tero, tero!
Teroko paras? Johan vitsin murjasit!!
Montussa parhaat!
Gigglinissä parhaat.Kysymys:Kuinka monta gigglinin portsaria tarvitaan poistamaan humalainen baarista?Vastaus:Kaikki viisi
Ai jaa?Millos siellä on niin monta pokee ollut normi iltana?
Ahti
empä osaaa sano kun yhden asiallisen se pitkätukka montussa
mut taas paikka jossa paskimmat portsarit on green aplle ym paikat mitä siinä samassa paikassa on
sellasia ihme lusmuja kaikki ei kato silmiin ees ku astuu sisään samoin baarimikot yläkerrassa semmosia vittupäitä et huhhuh
ja se "he-man" on kyl yks pelle siis jos tarkotit sitä "puuteriposki" kovanaamaa joka aina vakava ilma naamalla
Itellä on kyllä ihan hyviä kokemuksia Green Applen järjestymiehistä.
Ahti on ehdottomasti paras!
He-Man!! Se jopa nauroi viime viikonloppuna. Pissä Pokerinaama? Ei mitään rajaa äijällä...
Ei niitä kunnon Portsareita enää ole koko maassa. Vanhanen ja Katainen tappoivat koko Portsari kunnan n.4000 henkeä. Ennen kun oltiin palvelurahapalkalla, niin se loppu ko. herrojen toimesta. Ajatelkaa ensin 30% normaali vero ja sitten vielä päälle 28% arvonlisävero. Nykyisin Portsarit ovat 10-15€ tuntipalkalla, naamat vinossa, jonkun lantin voivat saada sieltä täältä ylimääräistä. Nykyajan jätkät, eivät edes omista takkeja, niitä ei ole kuin yks suvussaan. Mitäpä on narikkaan laittaa, kun takit jätetään autoon.Tekis mieli munille potkia näitä Kepupellejä ja kokomusportugalilaisia.
tepi ja ahti....
Tuomisen Ossi on kylän paras ollut sillon kun oli virassa.Kukaan ei sille pärjää.Tosin nyt jo eläkkeellä :(
Juuri näin. Nämä nykyiset eivät sopisi kengänkiillottajiksikaan Ossille.
house of barssissa mukavia pokeja. ainakin se nuori, vaaleahiuksinen pystytukka. nam :3
Killer on paras. Sit tulee Karate Kaarlo, Stereomaksa Tsubu ja Kontakti Korhonen.
Nää 4 on Lappalaisrannan eteisvahtimestareiden ehdotonta eliittiä. Pärjäisivät Montusta Monacon casinoille.
Mun mielestä se yks mustiin pukeutunut poke on paras,pirun asiallisen oloinen kaveri.Sillä kun on ne korvalaite tms.jutskat niin se on jotenkin niin vakuuttavan oloinen.Ja sit tietty Pamppu Hepi,Holkkiperse Camelpuutsi,Harteikas viiksivallu ja se jolla lukee selässä keltsulla Ole turvallinen.
Sitä korvalaitetta käytetään yhteydenpitoon ;)
lappeenrannassa on niin paskat paarit ettei edes kiinnosta
Portsari avaa oven sen pitäisi sanoa tervetuloa ja/tai iltaa ja lähtiessä avata se ovi ja sanoa kiitos, mitään muuta siltä ei odoteta eikä tartte odottaa eikä sen järki riitä ainakaan mun kanssa muuhun kesksuteluun eikä tarvitsekaan, sen tehtävät on siinä ja sillä selvä.
Se on huono jos ei edes tuota osaa hoitaa, jos osaa niin se riittää.
Kannattais tulla länsialueelle................
ihania tyyppejä :)
Lappeenrannan länsialue on Savo.
Ja mitäköhän vikaa Savossa on? Miehet ainaki huomattavasti huumorintajuisempia kun nää Etelä- Karjalaisjuntit.
Sami on asiansa osaava.
Jiujitsun ku osaan, ni ei portsareilla ole ollu mahkuja. Paras vastus kuitenkin oli Iltatähden portsarilla, joten sille pointsit!
niin niin. ja lehmät lentää :)
menehän matias-juhani-korianteri nyt muualle siitä huutelemaan, kasvamaan ja oppimaan hieman käytöstapoja sekä oikeaa elämää.
Apinassa on hyvä poke!
Joku oli hakattu ilonan edessä tajuttomaksi.Missä oli poket?
Eikai poketkaan joka paikkaan kerkeä!
kolari laguunissa paras :D
kuka tietää teerenpelin portsarin nimee?