Tietoa?

Alkaako ajoneuvoni olemaan harvinainen kun niitä ei tule missään vastaan eikä niistä löydä mitään juttujakaan. Eli Toyota Tercel vm.1981. Eli vanhakoppanen etuveto. Muutenkin aika timantti. Ajettu noin 84000. Ja lukema on tarkistettu. Ei ikinä hitsattu eikä paikkailtu. Tuntuu vaan ettei sillä raaskisi edes ajella muutakaan kuin viikonloppuisin aurinkoisella säällä! Eli olisiko tietoa?
3397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä vain on harvinainen tuommonen Terceli, kun sinulla on noin vähän ajettu ja hyväkuntoinen. Eihän niitä näy enää romumpiakaan enää liikenteessä, korkeintaan vahingossa saattaa jossakin romiksessa olla, mutta taitavat olla aikalailla paalattu sieltäkin. Terceliä ei ole myyty siinämäärin,kuin Corollaa niin siinäkin mielessä vähempi nähty auto.Toivottavasti pidät hyvää huolta autostasi tai älä ainakaan myy sitä kenellekään kakkosautoksi,koska muutaman vuoden päästä se joutuisi kuitenkin romuksi.Kohtahan se olisi jo museoautoikäinen ja täällä Suomessa sitten itkettäisiin mihin ne kaikki Tercelit ovat hävinneet! Itsekin pidän vanhoista japsi autoista.

Äänestä
  • löytyy Tercelin takavaloja.

    Äänestä

Moi!
Säilytä ihmeessä, varsinkin jos auto on alkuperäisessä kunnossa ja noin vähän ajettu. Voit museorekisteröidä sen kahden vuoden kuluttua. Olen sitä mieltä, että just esim japsiautoja, vanhempia (80-luvun alun) kannattaisi juuri nyt laittaa säilöön. Muistetaanpa miten kävi esim 70-luvun Toyota Corolloille? Yhtään hyvää ei tule enää vastaan missään, puhumattakaan sellaisista kuin Datsun 100A. Cherrytkin ovat jo katoamassa. Pidä Tercel hyvässä tallessa ja kunnossa. Ja jonain päivän huomaat että sinulla onkin arkiauton sijaan harrasteauto! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tessu. kirjoitti:

Alkaako ajoneuvoni olemaan harvinainen kun niitä ei tule missään vastaan eikä niistä löydä mitään juttujakaan. Eli Toyota Tercel vm.1981. Eli vanhakoppanen etuveto. Muutenkin aika timantti. Ajettu noin 84000. Ja lukema on tarkistettu. Ei ikinä hitsattu eikä paikkailtu. Tuntuu vaan ettei sillä raaskisi edes ajella muutakaan kuin viikonloppuisin aurinkoisella säällä! Eli olisiko tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu