nyt äänestämään OIKEIN

Muistakaa nytten, että köyhiä on poljettu ja nyt olis aika antaa äänet silleen, että suuret puolueet heräisi. Eikä tässä vielä kaikki. Nyt alettu ottamaan rahat myös parempi tuloisilta, mutta ei rikkailta. Kannattaisiko alkaa huolestumaan.
Siis nyky päättäjille ei ole vaihtoehto rikkailta ottaa mitään.. Kannatta vähän herätellä. Ei persut osaa politiikkaa, mutta hyvä "herätys puolue" se on!!!!!!!!!!!!!
861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Äänestetty on jo eilen..en äänestänyt keskustaa enkä kokoomusta sillä haluan hieman muutosta Suomeen, enkä halua ydinvoimaa lisää!

Äänestä

Joo, jos äänestää nykyisiä puolueita, saa ihan samaa pa**aa kuin ennenkin. Köyhiltä ja nyt uutuutena keskituloisilta pois ja rikkaille lisää. Jos joku kertoisi sen, onko joku nykypuolueista tehnyt toisin, olisin kiitollinen.

Äänestä

  • Taitaa Tuula tippua! kirjoitti:

    Onko tämä se sama Peltonen, joka toimii myös OAJ:n maakunnallisena puheenjohtajana? Jos on, niin ei voi muuta kuin todeta että pöyristyttävää!! Millaisen esimerkin koululaisetkin saavat kun opettajien edusnainen ei maksa laskujaan.

    Lupaan varoittaa meidän koulun opettajien huoneessa ettei vaan kukaan äänestä tätä peltosta.

    Äänestä

  • Taitaa Tuula tippua! kirjoitti:

    se outoa, jos ei kananedustajan palkalla meinaa toimeen tulla ja saa laskujansa maksettua aikanaan... lehden mukaan netto/kk n 4000 eur + n 1800 verotonta kulukorvausta (v.2009) + muut kansanedustajan etuudet

    Mitenköhän tavallinen työläinrn pärjää enää ollenkaan, kun tuo totesi lehtihaastattelussa, "että kaikki on niin kallista".... työttömistä ja eläkkellä olevista nyt puhumattakaan... kallista se on heillekin ja kaikki taas nousee päättäjiemme toimesta, kunhan pääsevät arvonlisäveroa korottelemaan (useita % -yksiköitä ja muita ympäristösyistä perittäviä maksuja.

    Äänestä

Ei se ole ihan sama jos on nukkuva..jos ei ole tyytyväinen siihen mitä nykyhallitus on tarjonnut niin silloin on mentävä ja äänestettävä sellaista puoluetta joka ei nyt ole vahvasti vallan kahvassa kiinni eli on saatava putoamaan nämä nykyhallituksen kulmakivet pois eli kok ja kepu yms..kärkeen on saatava puolueet jotka siellä hännillä roikkuu ja oppositiossa jne..näin sinne saadaan muutos ja se muutos ei todellakaan tapahdu jos vaan odotetaan ja odotetaan ja nukutaan eikä äänestetä, äänestys se on joka saa muutoksen ja nimenomaan sen puolueen ehdokkaan äänestys jonka haluat nousevan valtapuolueiden yläpuolelle..sieltä se pikkuhiljaa muutos lähtee.

Äänestä
  • Joo ja jätetään laskut vaan reilusti rästiin. Turha niistä on huolta kantaa. Verot ja velat tulevien sukupolvien maksettavaksi vaan reilusti - sanoo sdp

    Äänestä

Niinpä- Laskutaito taitaa olla hukassa aika pahasti, jos ei kansanedustajan palkalla pysty velvoitteitaan hoitamaan. Jos kahden vuoden aikana on ollut 11 asiaa ulosotossa, saatikka mitä sitä ennen, niin budjetin teko on aika ontuvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heippa naivit kirjoitti:

Muistakaa nytten, että köyhiä on poljettu ja nyt olis aika antaa äänet silleen, että suuret puolueet heräisi. Eikä tässä vielä kaikki. Nyt alettu ottamaan rahat myös parempi tuloisilta, mutta ei rikkailta. Kannattaisiko alkaa huolestumaan.
Siis nyky päättäjille ei ole vaihtoehto rikkailta ottaa mitään.. Kannatta vähän herätellä. Ei persut osaa politiikkaa, mutta hyvä "herätys puolue" se on!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu