minulla on siis keeshondi, jota en käytä näyttelyissä, mätsäreissä silloin tällöin. Tässä mietinkin, että onko kukaan trimmannut kessujaan mitenkään kesäksi? Ihan ajattelin jos yhtä kuuma kesä tulee kuin edellisestä ja tyttö vedessä tykkää puljata, niin olisi ehkä kätevintä, jos tuota turkkia ei kesällä noin paljoa olisi? Ihan uimisenkin kannalta pelkästään tätä mietin, sillä en halua että märkä pohjavilla alkaa aiheuttamaan ihon ärsyyntymistä tms. Jotenkin vaikea kuvitella kessua lyhyemmällä turkilla, mutta kasvaahan se takaisin ja kesällä olisi helpompi tytöllä olla.
Kokemuksia?
kessun trimmaus
kesäkessu
1
131
Vastaukset 1
- Onnistuu,
Kyllä voi kessun trimmata kesätimmiintrimmiin. Muistuttaa tosin enemmän juuri kerittyä lammasta kuin koiraa silloin. Ja huvittava se sen ensihämmennys. Toipuu järkytyksestä nopeasti ja karva kasvaa entiselleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681056
- 641042
- 93827
- 57813
- 42678
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222640- 50598
- 40570
- 66565
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79563