Osaamisestaan huolehtineilla Nokian työntekijöillä ei ole huolta siitä että Nokia repsahti Mikrosoftin ansaan.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=52859:intel-loeysi-nokian-osaajat&catid=9:talous-paeaeuutinen-&Itemid=32
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=52859:intel-loeysi-nokian-osaajat&catid=9:talous-paeaeuutinen-&Itemid=32
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://kuvaton.com/kuvei/programming.jpg
Nokian ja Microsoftin liitto luo nostetta ohjelmistoalalle ja sitä kautta vaurautta Suomeen! Linuxhipit joutuvat taas nielemään ylpeytensä ja tunkemaan vääriksiosoittautuneet kauhuskenaarionsa hanureihinsa!
Microsoft hallitsee yrityksiä joten...
"Ohjelmistoyrittäjien Salminen muistuttaa, että monessa asiakasyrityksessä on jo olemassa Microsoftin infrastruktuuri: sähköpostit ja muut sovellukset. Windows-puhelimen liittäminen pakettiin on yksinkertaista."
Ohjelmistoyritykset satsaavat Windows-puhelimiin:
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/04/ohjelmistoyritykset_satsaavat_windows-puhelimiin_2506855.html
"Aikaisemmin asiakaskunnan kiinnostus Windows Phone 7:ään oli minimaalista."
Sellaisena se tulee jatkumaan ja se tietää Nokialle konkurssia.
Näyttää megaluokan amerikkalaista jättiläisfirmaa vaan kovasti kiinnostavan Mikkis-evankelistojen haukkuma Linux.