Mikä ihmeen taikakuutio??

Zanttu

Mitä on taikakuutiot?Voisko joku valaista mua vähä?=) Kiitos!

11

10782

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peipponen

      Se on sellainen metallinen hyllykuutiomoduli.. :)

      Eli löytää esim. Honkkarista hintaan n.30€. Eivät tunne nimeä 'taikakuutio' tai 'magic cube', joten kysy hyllykuutiomoduleita.. tai jotain sinne päin.

      Meillä on chinchilloille tehty niistä häkki. On mukavan iso. Meillä on taustalla vanha kirjahylly ja sen ympärille sitten rakennettu häkki. Todella kätevä.

      • zanttu

        kiitos tiedosta =)


      • meitsi
        zanttu kirjoitti:

        kiitos tiedosta =)

        Tietääkö kukaan, mistä muualta kuin Honkkarista niitä saa?


      • Olio
        meitsi kirjoitti:

        Tietääkö kukaan, mistä muualta kuin Honkkarista niitä saa?

        Joskus olen kuullut että citymarketista saisi niitä, en kyllä ole ihan varma. xD


      • Jasu
        zanttu kirjoitti:

        kiitos tiedosta =)

        Montakohan palaa yhessä 30e paketissa on?


      • niitä
        Jasu kirjoitti:

        Montakohan palaa yhessä 30e paketissa on?

        on 30e paketissa kolmekymmentä kiinnikkeet?


      • too-ticki

        tietääkö kukaan mikä on taikakuutioiden "pinnaväli"? tai siis yhden semmoisin reijän koko (sivu*sivu)?


      • EiYMMÄRRÄmittää
        too-ticki kirjoitti:

        tietääkö kukaan mikä on taikakuutioiden "pinnaväli"? tai siis yhden semmoisin reijän koko (sivu*sivu)?

        Mut munki on aika hankalaa lähtä täältä pohojosesta hakemaan Mitään häkkiä, ku ei oo autookaa ja sillee, Et jos joku ystävällinen ihminen tietää, et paljon maksaa ja muualta kuin hongkogista. ? :)

        Eli asun kemisä, ja sillee, saako k-raudasta?


      • unkkis
        EiYMMÄRRÄmittää kirjoitti:

        Mut munki on aika hankalaa lähtä täältä pohojosesta hakemaan Mitään häkkiä, ku ei oo autookaa ja sillee, Et jos joku ystävällinen ihminen tietää, et paljon maksaa ja muualta kuin hongkogista. ? :)

        Eli asun kemisä, ja sillee, saako k-raudasta?

        Taikakuutoita ei saa mistään muualta kuin Hong Kongeista, ellei osta käytettynä. Välillä niitä on marsut.net/keskustelut sivulla myynissä, joskus näkyy myös Huuto.netissä.

        Taikakuution aukon koko on ihan hieman vajaa 4 cm x 4 cm, pieniä heittoja saattaa olla, jos jokin kalteri onkin vähän vinossa.


    • Meuwi

      Mä yritin etsiä näitä taikakuutioita honkkarin verkkokaupasta hakusanoilla "deuzer-hyllykkö modulaattori" ja "hyllykuutiomoduli" mutta ei mitään, millä hakusanal pitäis ettii?

      • Deuzer modulaaarihyllykkö kaiketi. Ne menee aika nopeesti kun tulee, joten ehkä niitä ei siksi ole verkkokaupassakaan. Kannattaa etsiskellä itse kaupasta, voi olla että sattuu löytymään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      77
      1806
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1182
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      50
      593
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      33
      551
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe