Tosi tapahtuma,luepa!

Huonoa toimintaa

Tapahtui Kultahietikolla

--------------------------------------------------------------------------------

Toissa vuotena käydessäni Kultahietikolla lomalla illa päätin käväistä Muppet-baaris niin havaitsin, että kaksi opasta kohdepäällikkö oli omalla ajallaan siellä ryyppäämässä, eikä syljetty lasiin.Kävin seurassa kumoamassa muutaman kans,sitten jossain vaiheessa puolen yön tietämis kohdepäällikkö oli jo väsynyt ja lähti. Me tosin jatkoimme....Tuli selville, että oppaat olivat vain n. viikon-kaksi olleet siellä töissä ja odotukset suuret (nuori mies-ja naisopas).

Parin päivän päästä nähtyäni heidät ni sain tietää, että miesopas oli rähissy viinapäissään jossain päänsä verille ja ei ollut ihan edustuskuntoinen kun taas naisopas oli kunnostautunut Pliska-hotellipoikien hotellihuoneiden "patjojen testausta" siinä määrin, että molemmat sai kenkää ja tuli samalla paluukoneella Suomeen takas, molemmat vaikutti pettyneiltä kun oli vauhtiin päässyt,hehe! Naisopas sanoi kun tiedustelin millainen mies oli ollut, niin huono pano kuulemma, ei kaksinen : )

Kohdepäällikkö oli tilannut vähemmän bailaavat/viinaan menevät oppaat sunny beachilta tuuraan poispotkittuja! Turhan minimiehityksellä yleensäkin nämä Alma Tourin toiminta kultahietikolla. Mutta jos tykkää oppaista ryyppyyseuraa illalla niin Alma Tourilta löytyy yleensä sopivia oppaita siihen...tosin saattaa häiritä seuraavan päivän retkitoimintaa/palveluja/hotellikäyntejä yms. Ps. kohdepäällikkö ei juonut baaris limua eikä vettä,nääs kun virolaisaksenttiakin oli....varmaan tänäkin kesänä sama homma?


Kaikki juopot Alma Tourin matkalle niin seuraa saattaa löytyä aina kohdepäälliköstä oppaisiin!

0

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        247
        45359
      2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        31
        11240
      3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        207
        10873
      4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9711
      5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        85
        8528
      6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        223
        6511
      7. Pirjo sanoi Esalle

        Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
        Maailman menoa
        0
        3220
      8. Jos mä joisin

        Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
        Ikävä
        30
        2239
      9. Tänään torille

        Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
        Hyrynsalmi
        38
        1643
      10. Koulu-uhkaus.

        Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
        Hyrynsalmi
        26
        1520
      Aihe