Noh tytöt...

niinjaniinvielä

EI saa sitten harjoitaa taas edes yrittää harjoittaa mitään noituutta lämminsydämistä ihmistä vastaan kuten minä.

NIIN.

4

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Galderas

      On se mukavaa, että ihmisillä on pointti viesteissään.

      • ja se...

        pointti oli että bisset lopussa?


    • Ihmiskunta Sinde

      Joo, on ihan turha pelätä, ollakseen nainen.
      Joo, on ihan turha olla turva, olllakseen nainen.
      Joo, on ihan turha suhtautua turvallisuus-pelkoihin.
      Joo, on ihan tunteettomuutta ja laiminlyömistä pelätä, ollen turha-turva.
      Tunnetko jo käsitteen turvahullu ja banaaninkuoreen liukastuminen?
      Wiccalaisuus ei ole sellaista.
      -Ei, wiccalaisuuteen on sähköhoitoa.

      Ei, en ole lainkaan sähköhoitopelkoinen.
      Ei, olen erittäin tottunut sähköhoitoon.
      Ei, olen erittäin kielteinen frustraatioon.
      Ei, olen erittäin kielteinen ja suhtautumistavaltani negatiivinen kyseenalaistavaan keskustelumenetelmään.
      Ei, olen erittäin kokenut ja mieleltäni vastuuntuntoinen skitsofreenikko,
      vain modernin vapaaehtoistyön ja sähköhoidon takia.

      -Siis, sinulle on tarjottu sanaa sähköhoito, jota yleensä tehdään naisille, jo lapsesta lähtien, iän, näön, koon ja sisimmän takia.
      Ikä, näkö, koko ja sisin-psykoosi ei ole sähköhoitoa, vaan coping-keinon omaista kyseenalaistavaa keskustelumenetelmää ja skitsofreniaa, vain mun omalla sukupuolella.
      -En voi tukea sukupuolenvaihtoja, -vaihtoa, mutta sähköhoitoa voin tukea.

      Luen juuri kirjaa: Stop Smoking, Ratsasta himosi aalloilla Heikki Lehmusto, se on sähköhoitoa. Miten tupakointi ja wiccalaisuus liitettiin juuri toisiinsa elokuvassa Noitapiiri?
      Mä yritän välttää kovasti ulkomaista kirjallisuutta, Peterin takia, kts. 2 a-taso, hormonaailisuus ja testosteronit. Jotkut psykologi-liitossa olevat huom. voisitteko pyrkiä "jättämään jäljelle edes yhden testosteronin".
      - Pyytänyt lapsesta lähtien, hänen nimeään, hänen nimeensä.
      Toinen kirja, jota luen kertoo Transsylvanian vampyyreistä, siis romanialaista ja on Historiantutkija, kirjoittanut Elisabeth Kostov.

      • joo,joo, eioo:S.N.82

        En voi tukea sukupuolenvaihtoa, mutta ne ovat ystävällinen ele loogisuuteen.
        - Ei, niistä voi olla seurauksia, jopa arvaamattomia. Ehdottomasti ei..... Mutta arvaamattomiaseurauksia, saa myös kansainvälisten lakien, ja niiden noudattamattomuuden takia, joita ovat esim. frustraatiossa tehdyt ympäristö-opilliset vapaaehtoistyöt modernilla (jatka tätä lausetta: pakottamalla ja painostamalla, stressi ja burn out-tiloissa:)
        Wiccalaisuus on siis uskonto vapaa-ehtoisuudesta. Juoksen tänään täysiä kirjastoon tutustumaan tähän asiaa.

        Kts. Raamattu: 1.Moos. 1-2
        2: 20-25
        "Näin ihminen antoi nimet kaikille karjaeläimille, kaikille linnuille ja kaikille villieläimille. Mutta ihmiselle ei löytynyt sopivaa kumppania. Silloin Herra Jumala vaivutti ihmisen syvään uneen ja otti hänen nukkuessaan yhden hänen kylkiluistaan ja täytti kohdan lihalla. Herra Jumala teki tästä kylkiluusta naisen ja toi hänet miehen luo. Ja mies sanoi:
        -"Tämä se on! Tämä on luu minun luustani ja liha minun lihastani. Naiseksi häntä sanottakoon, miehestä hänet on otettu.* Siksi mies jättää isänsä ja äitinsä ja liittyy vaimoonsa, niin että he tulevat yhdeksi lihaksi. Ja he olivat molemmat alasti, mies ja hänen vaimonsa, eivätkä he tunteneet häpeää."

        -Joo, saan antaa julkisia lausuntoja. Saan antaa niitä rasismin takia. Niitä ei kysytä sopimus-perusteiden takia, sääntöjen ja kyseenalaistavan keskustelumenetelmän piiriin. Et voi työskennellä sääntöjen parissa, et voi työskennellä kyseenalaistavan keskustelumenetelmän piirissä.
        Ei, perhehoidollisuus ei voi olla yhteiskunnan lähtökohta, seksuaalisuutta ja jopa intimiteettiä loukaten.
        Et voi pyytää sellaista sosiaalista turvallisuutta, jättäen intimiteetin huomioimatta, coping-keinolla jopa omistus-hakuisesti poimien.

        "Pyydän tilaa yksityisyydelle ja intimiteetille, inhimillisyyden takia."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      77
      6012
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3301
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2928
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2152
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2121
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      110
      1970
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1909
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1909
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1558
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1348
    Aihe