Liskojen yö..

Yksi yö ja Suomen suunta muuttuu. Ainakin jos on uskominen Juntusen johtamien Wincapitasoturien päiväunia.

Mutta kovin on ollut hiljaista EOK:n leirissä. Ei ole Juntunenkaan käyttänyt tapaus Wincapitaa esimerkkinä oikeuslaitoksen rappiosta ja vaatinut tuomareita tilille korruptiosta.

Mutta eihän siinä mitään, pitäähän rötösherroillakin olla oma edustajansa ja kukas sen homman paremmin osaisi kuin herra 3XX.
7277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

joo ja ei kokoomukselaisiakaan pitäisi olla kuin vaivaiset 10000 jepeä jotka on rikkaita muut on näitä pöyältä murusia syöjiä ja luulevat jotta kokoomuksesta on heille jotakin etua, kun on heidän leivissä.

Äänestä

Taitaa olla liskojen yö vasta edessä.

Voihan härkele, kun Ada ei ole tottunut ottamaan viinaksia. Sitä lipittää kossupaukkuja samaan tahtiin, kuin keppanaakin. Jouduin viime yönä pyytämään koiraa viemään mut kotiin. Kait se hieno koira on, koska löysin itseni (tai mitä on häpeän jälkeen jäljellä) itseni omasta punkasta. Ei kovin herkulliselta tunnu olotila. Jyskyttää niin vaan perkeleesti kuparisepät pääkoppaa.

Ja mitaan ette voi...

Äänestä

Ainakin herra 3XX on kiltisti ilmoittanut vaalirahoituksensa, siitä hatunnosto.

Omakohtainen panostus oli kokonaista 350€, Jonka summan saa kokoon vaikka tyhjiä pulloja keräämällä.

Sen sijaan Juntusella on paljon hyviä kamuja jotka uskoivat Juntusen läpimenoon 12 065 euron edestä..

Yhteensä hänen vaalikampanjalle tuli hintaa 12 733, 63 €

Äänestä

Lapin kolmanneksi kovin persu ja eniten ääniä saanut Wincapitalainen. Ei paha, sai itse asiassa enemmän ääniä kuin odotin. Onnittelut koko murosuolen täydeltä.

Äänestä
  • Taisi winkkarilaisille käydä vanhanaikaisesti. Hajottivat äänensä Juntusen ja Mariaporin välille ja kumpikaan ei päässyt läpi. Ei niitä kyllä ole pelisilmällä pilattu.

    Äänestä

Junttura ei päässyt eduskuntaan. Eläköön Eläköön Eläköön!!!

Äänestä

tosi rikkaiden puolustajat väheni onneksi vaikka ovat vieläkin vähäiset ykköset, asialinjan Persut voitti kunnolla ja mitä vielä jatkoa tästä seuraakaan, viekös hussataan yhtälailla Suomesta kerättyä rahaa yritys ostoina ukomaille hulvattomasti, mistään piittaamatta kunhan JOHTAJIEN ANSIOT vain nousevat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Shahov kirjoitti:

Yksi yö ja Suomen suunta muuttuu. Ainakin jos on uskominen Juntusen johtamien Wincapitasoturien päiväunia.

Mutta kovin on ollut hiljaista EOK:n leirissä. Ei ole Juntunenkaan käyttänyt tapaus Wincapitaa esimerkkinä oikeuslaitoksen rappiosta ja vaatinut tuomareita tilille korruptiosta.

Mutta eihän siinä mitään, pitäähän rötösherroillakin olla oma edustajansa ja kukas sen homman paremmin osaisi kuin herra 3XX.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu