APUA! eilen kännykkä meni puk-koodille, enkä saa sitä toimimaan!

texassexranger

Eli siis eilen kännykkäni meni puk-koodille. Soitin dna:lle mutta siellä sanottiin ettei numerolleni ei ole puk-koodia. Mitä teen?!

1

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • abbfish

      Hei!

      Jokaisella jälkikäteen laskutettavan matkapuhelinliittymän SIM-kortilla on oma yksilöllinen PUK-koodinsa. DNA-liittymien PUK-koodin saa DNA:n asiakaspalvelusta 044 144 044 kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

      Ainoan poikkeuksen PUK-koodin saamiseen DNA-liittymistä tekee rekisteröitymättömät latausliittymät, joiden PUK-koodi on ilmoitettu aloituspakkauksen mukana tulleen SIM-kortin yhteydessä, raaputuspinnan alla.

      Jos käytössäsi on DNA-liittymä, josta tulee lasku kotiin, on asiakaspalvelussamme tapahtunut virhe, jota pahoittelen. Jos taas käytössäsi on ollut rekisteröimätön latausliittymä, on tilava ikävä. Juuri näiden tilanteiden varalta DNA:n latausliittymät kannattaa aina rekisteröidä.

      Ystävällisin terveisin

      Mikko Ahvenainen
      DNA Oy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3225
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2180
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe