Ihmettelen suuresti miksi kaupungin työilmapiirin selvityksen allullepanijaa ja valvojaa ei ole kerrottu julkisesti esim. Etelä-Saimaan toimesta. Päätoimittajalla on ollut käytössään kaikki faktat jo pitkään. Taitaa olla niin että näin vaalien alla lehdistö ei uskalla olla sen enempää kenenkään puolella kuin vastaankaan.
Tämä tapaus pitäisi kuitenkin saattaa julkisuuteen koska se selvästi osoittaa että Jukalla on oikeasti "munaa" hoitaa asioita. Hän hoitaa ne loppuun asti kun kerran aloittaa riippumatta siitä mikä puolue tai henkilö on vastassa.
Oikeuden puolesta.
Tämä tapaus pitäisi kuitenkin saattaa julkisuuteen koska se selvästi osoittaa että Jukalla on oikeasti "munaa" hoitaa asioita. Hän hoitaa ne loppuun asti kun kerran aloittaa riippumatta siitä mikä puolue tai henkilö on vastassa.
Oikeuden puolesta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joopa joo, ett sitten muuta keksinyt!
miten jukka liittyy kaupungin työilmapiiriselvitykseen, hänkö sen käynnisti, vaiko miettisen sepe?
http://www.esaimaa.fi/Online/2011/02/25/Kaupunkiyhtiöissä paljastui vakava ilmapiiriongelma/2011110651673/4
Jaa ja kenenkähän vinkistä se oikeasti käynnistettiinkään kaupunkiyhtiöissä..? Ei ollut Jukka Kopra. Ettei vaan ollut Satu Virtala joka esitti eräässä porukassa työilmapiirin selvittämistä yhtiöissäkin ja Kopralle kertoi syntyjä syviä asiasta... Siitä se Sepekin sen varmaan korvan taakse otti. Pitkin hampain, kun nuo silmäätekevät on hiukan nenänvarttaan pitkin hymähdelleet tuon tuostakin. Vaan eivätpä naureskele enää..
Jukka Kopra, pelasta yksi pääjohtaja, pelasta. Muuten ei medialla riitä juttuja. Olettehan kavereita ja sinä Jukka hoidat tilaustöitä
PITÄISKÖHÄN TEIDÄNKIN KIRJOTELLA OMALLA NIMELLÄ KUN OSAATTE JUKANKIN NIMEN KIRJOITTAA..
Yleisesti noin, mutta kansanedustaja-julkimoiden osalla on hiukan eri asia. Saa kirjoittaa nimellä, kunhan ei syyllisty rikokseen kirjoittaessaan, oli sitten kyseessä jukka, teemu tai sauli.
Jos sinä kirjoitat ensin omalla nimellä, niin minä sitten perässä
Nyt Jukka on ryhtynyt auttamaan, heti perjantaina
Jukka, apuasi tarvitaan aina. Kannattajat, älkää provosoituko
Mulkkuuuuuuuuuuuu
Ihan hyvä mies paikallaan , mutta kun on väärässä puolueessa.
Ei ETELÄ-SAIMAA lehti julkaise mitään uutista mikä koskee kaupunginhallintoa negatiivisesti. Lehti pelkää ettei kaupunki senjälkeen
julkaise heidän lehdessä ilmoituksiaan.
Mielipidepalstalle tarkoitetut kirjoitukset ja ESTARIT ei julkaista jos ne
arvostelevat tai kritisoivat kaupunkimme hallintoa.
Ei ole sananvapautta tässä kaupungissa.