Side heinäkuu

Matkaseuraa Turkin Sideen kaipailee äiti ja 7-v tytär pohjoisesta, joille Turkki vielä täysin uusi tuttavuus. Lähtö 9.7. ja kaksi viikkoa olisi tarkoitus viipyä. Vähän arveluttaa tuo matkan kesto ja tekemisen riittävyys ja siksi olisi mukava löytää seuraa esim. retkille tms.
6144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mukava lomapaikka muuten, mutta meikäläiselle liian kuuma

Äänestä

Kyllä siellä melko tukalaa voi tuohon aikaan olla :-/ Noo pitää viettää päivät vedessä ettei vallan tukehdu :)

Äänestä

37-v mies Turun suunnalta 8-v pojan kera suunnittelemassa kesälomamatkaa. Matkaseuraa myös kaivattais ja matkasuunnitelmat vielä auki.
Turkki vois olla mielenkiintoinen.

Äänestä
  • Noniin, sinne vaan tekin sitten :-) Tuota Sideä ainakin jossakin väitettiin oikein sopivaksi lapsiperheelle. On kuulemma hyvät rannat jne.

    Äänestä

Olen lähdössä 21.7 viikoksi yksin Sideen.Olen 30v heteronainen,eka reissu Sideen.

Äänestä
  • Meillä paluu sillon 23. päivä. Siihen mennessä ollaan varmaan löydetty kaikki suosittelemisen arvoiset paikat ainakin :) Mekin Oulusta mutta lennetään kuitenkin Helsingistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


merza_28 kirjoitti:

Matkaseuraa Turkin Sideen kaipailee äiti ja 7-v tytär pohjoisesta, joille Turkki vielä täysin uusi tuttavuus. Lähtö 9.7. ja kaksi viikkoa olisi tarkoitus viipyä. Vähän arveluttaa tuo matkan kesto ja tekemisen riittävyys ja siksi olisi mukava löytää seuraa esim. retkille tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu