Oon ottamassa täs kuukauden parin sisällä snake bitea.
Haluun mahdollisimman monelta kuulla sattuuko se ja näin.
Itselläni on kauhee neula, piikki ym. kammo, enkä omista edes reikiä korvissa koska pelkään että ampuminen tai neulalla reiän teko sattuu.
Oon kuitenkin nyt valmis ottamaan lävistyksen, vaikka pelkäänkin neuloja ja siittä tulevaa kipua.
Haluun mahdollisimman monelta kuulla sattuuko se ja näin.
Itselläni on kauhee neula, piikki ym. kammo, enkä omista edes reikiä korvissa koska pelkään että ampuminen tai neulalla reiän teko sattuu.
Oon kuitenkin nyt valmis ottamaan lävistyksen, vaikka pelkäänkin neuloja ja siittä tulevaa kipua.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ai että sattuuko kun neila työnnetään ihan läpi ja vedetään toisesta päästä ulos? Tietenkin!
Tärkeää huomioida: Älä mene ottamaan lävistystä paikkaan jossa käytetään pävistyspyssyä. Tulehdusriski erittäin suuri. Hoida lävistystä muutenkin päivittäin.
Huulilävistystä ei voi ottaa välillä pois. Mulla meni alle tunnissa täysin umpeen.
t. Erittäin tyytyväinen lävistyksiini
Kyllä huulilävistyksen voi ottaa välillä pois, mutta ei kannata heti alkuvaiheessa ottaa saatika olla pitämättä sitä hirveän kauan. Itselläni on ollu parhaillaan suunnilleen vuorokauden (ebout 24 tuntia) huulikoru poissa. Ja kun se oli poissa ni sekin oli sen takia, että jotenkin onnistuin kadottamaan sen pallon tai sitten se oli niin löysästi kiinni, että irtosi yön aikana. Mutta on mahdollista pitää ilman korua lyhyitä aikoja kerrallaan.
no harvoissa paikoissa lävistyksiä tehdään kasvoihin pyssyllä.en usko että sattuu riippuu kipukynnyksestä.oon itekki lävistäny omia korvia :).muista puhdistella usein sitä lävistystä kun oot käyny ottaan sen.anna parantua rauhassa.kaverillani on snake bites eikä ne oo umpeen menneet vaikka on ollu pariviikkoa ilman niitä.yksilöllistä sekin.itellä ei oo muita läväreitä ku oikeessa korvassa normikorvis ja vasemmassa 10mm venytys :),18 vuotiaana käyn otaan kulmakorun,kielikorun ja snake bitesin
ei satu. Itellänikin kamala piikki kammo mutta yks ilta tein lävistyksen. Kannattaa muuten desinfioida usein sillä moni kaverini on joutunut ottamaan lävistyksensä pois koska on tulehtunut, vaikka on käynyt firmassa ottamassa sen.