http://www.youtube.com/watch?v=QF1tFNyTLHY
Kova taso viime kauden maalikoosteessa. Maailmanluokan osumia useampikin kappale. Ja kuka vielä sanoo ettei Suomessa osata maaleja tehdä.
Veikkausliigan komeimmat maalit - 2010
15
1200
Vastaukset 15
- -
Hienoja maaleja. Veikkausliiga on kyllä luvattoman aliarvostettu sarja. Kauas on tultu niistä 80-luvun hiekkakentillä peletuista potkupallovuosista, mutta suomalaisten asenne sarjaa kohtaan ei ole muuttunut mihinkään.
- supupelejäkö?
Kuinka moni noistakin on ennalta sovittuja sopupelikuvioita? Hieman epäilyttää että rehellisellä pelillä tuollaisia maaleja suomipotkupallossa pystyttäisiin rakentamaan.
- kups1923
Paljon laadukkaita vapaapotkuja ja pari hienoa saksipotkua. Huomaa koosteen kasaajan mieltymyksen tietyn tyylisiin maaleihin, kun mielestäni kauden komein maali Dickson Nwakaemen yksilösuoritus HJK:ta vastaa ei ole mahtunut koko koosteeseen. Hieno kooste noin muuten ja hyvää mainosta Veikkausliigalle.
- tuomoruutu#15
Käyppä katsomassa youtubesta esim arsenalin maalikoosteita niin tajuat mitä potkupalloa tuo videosi on.
- kups1923
Mikä biisi videon taustalla?
- -liverpool-
http://www.youtube.com/watch?v=uRU3zSnseBg Tuo on parempi vaikka ei viime kaudelta olekaan.
- Hokiäijä'67
Kuka jaksaa seurata jotain potkupalloa? Futiksesta kannattaa katsoa vain mestareiden liiga ja mm-kisat.
- acmuovi
Kyllä kelpaa futista katsella jos tulevallakin kaudella moisiin suorituksiin ylletään ja miksi ei yllettäisi. Kohta mennään!
- riihilahdenaksu
homo-homo-HJK !!!!!!!!
- acmuovi
Kyllähän se kauden komein osuma on tässä: http://www.youtube.com/watch?v=x62AgoFMEWc
Litmasen maali keräsi viime kesänä miljoonia katsojia ollen muutaman päivän ajan Youtuben katsotuin video, kun linkki levisi maailman urheilumedioihin, mutta UrhoTV ei tästä pyytämättä tulleesta lisähuomiosta pitänyt vaan poistatti kyseisen videon tekijänoikeuksiinsa vedoten. Ei varmaan paljoa parempaa mainosta Urhon Veikkausliigapeleille voisi keksiä, mutta Urholla ajatellaan asiat näköjään hieman toisella tavalla. - Maanantaina se alkaa
Kelpaa noita katsella. Maanantaina se taas alkaa, kun kausi pyörähtää käyntiin Canal :n tv-ottelulla MyPa-IFK Mariehamn. Loput joukkueet seuraavat sitten perjantaina 6.5.
Preseason on ollut sellainen farssi, että sopii odottaa edes kentänpuolella laadukasta ja korkeatasoista kautta. Perseilyyn ei ole enää varaa. - qfwde
MIFK hävisi tahallaan ottelunsa!!
BOIKOTTIIN KOKO JOUKKUE! - abc12999
kyllä!!!!
- hihihihihihih
suomen jalkaa pallo, on kuin tenavat töhertelisi nurmikolla.blöjöissä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051284Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91787Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja119558Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497- 59483