rasvaa rullissa

Kuuluuko rullakotelossa ja rullissa olla vaseliinia tai jotain sen tapasta???...purkasin peugeotin variaattorin ja siellä oli..
1238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minusta ainakin vaseliini epäilyttää ja yleensäkin kaikenlainen voiteluaine.Vaseliini jähmettyy ainakin pakkasella eikä tietyn grammainen rulla enää kuljekkaan pesässään normaalisti.Vetohihnaanhan se öljy siitä saattaa roiskua.Ja sitten luistaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jamppa kirjoitti:

Kuuluuko rullakotelossa ja rullissa olla vaseliinia tai jotain sen tapasta???...purkasin peugeotin variaattorin ja siellä oli..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu